Bulgar basını: Avrupa'ya rezil olduk
Bulgaristan Milli Futbol Takımı'nın, İsveç'e 5-0 gibi farklı bir skorla yenilmesi, ülkede adeta şok etkisi yarattı


"Köpeğin kemikle oynadığı gibi"
Ülkenin en yüksek tirajlı spor gazetesi ''7 Gün Spor'', karşılaşmayla ilgili haber yorumunda, ''Avrupa'ya rezil olduk'' başlığını kullandı.
Haberde İsveç'in Bulgaristan karşısında ezici bir üstünlük sağladığı belirtilerek, ''İsveçliler bizimle bir köpeğin kemikle oynadığı gibi oynadı. Avrupa karşısında komik duruma düştük. Brüksel dantelinden daha kolay sökülen bir takım olduğumuzu ortaya koyduk ve aptal durumuna düştük'' yorumunu yaptı. Gazete, ağır yenilginin faturasını da milli takım teknik direktörü Plamen Markov'a çıkardı ve Markov'un uygulamaya çalıştığı ofsayt taktiğinin Bulgaristan'ı çökerttiğini öne sürdü.

"Kederden sarhoşuz"
''24 Saat'' Gazetesi de bugünkü ek baskısında ''Trajik yenilgi'' başlığını kullandı. Gazetede yer alan yorumda, hakemin kötü bir yönetim göstererek Bulgaristan'ın farklı bir skorla yenilmesinde önemli rol oynadığı belirtilerek, ''Herşeye karşın sonuç bu olmamalıydı. Bizimkiler kendilerinden bekleneni ortaya koyamadı ve Bulgar futbolseverlerin sevinçten değil kederden sarhoş olmalarına neden oldular'' denildi. Haberde ayrıca dün gece ülke genelinde alkol tüketiminde tam bir rekor kırıldığı da öne sürülerek, içki satışlarının normal günlere göre yüzde 40 oranında arttığı bildirildi.
''Emek'' Gazetesi ise karşılaşmayla ilgili haberini manşetten ''Çok üzücü'' başlığıyla verdi. Haberde, ''Daha ilk maçımızda ağır bir yenilgi aldık. Tek dileğimiz bu şoktan çabuk kurtulup 2. ve 3. maçlarımızı kazanmamız. Eğer bunu başarırsak içine düştüğümüz trajik durumdan kurtulabiliriz'' yorumu yapıldı.   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok