Euro 2004 Notları


İngilizler yine azdı
İNGİLİZ taraftarlar Euro 2004’te de rahat durmuyor. Birçok holiganın Portekiz’e girişinin engellenmesine rağmen Algarve kentinin tatil merkezi Albufeira’da 200 kadar İngiliz taraftar polisle çatıştı.
Gecenin geç saatlerinde sarhoş İngilizler ile bar ve restoran işletmecileri arasında patlak veren tartışmalar büyüyerek çevreye yayıldı. Olaya müdahale eden polise de saldıran İngiliz taraftarlardan 12’si gözaltına alındı. Yaralanan yedi kişi de hastaneye kaldırıldı.

Gronkjaer geri döndü
TURNUVA öncesi kanser olan annesinin ölümüyle sarsılan Danimarka’nın yıldız forveti Gronkjaer, milli takıma geri döndü. Geçen hafta Danimarka ile birlikte Portekiz’e gidemeyen ve takımının gruptaki ilk maçını kaçıran Gronkjaer, Kırmızı-Beyazlı ekibe gecikmeli katıldı. Tecrübeli futbolcunun cuma günü Bulgaristan karşısında görev yapması bekleniyor.

Mostovoi kadro dışı
RUSYA Milli Takımı’nda, 1 - 0 kaybedilen İspanya maçı sonrasında Teknik Direktör Georgy Yartsev’in taktiğini ve çalışma sistemini eleştiren Alexander Mostovoi, kadro dışı bırakıldı. Bu açıklamaların yanlış tercümeden kaynaklandığı iddialarına rağmen Yartsev, kendisine eleştiri getiren ünlü futbolcunun biletini kesti.

Trapattoni zor durumda
C Grubu’nda İtalya’nın Danimarka karşısında galibiyete ulaşamaması, Çizme basınını harekete geçirdi. İtalyan gazeteleri, teknik direktör Trapattoni’nin yanlış bir taktik uyguladığını iddia etti ve tecrübeli hocayı ağır dille eleştirdi. Gazeteler, finale kalınmaması durumunda Trapattoni’nin işine son verileceğini de öne sürdü.   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok