Panzerin benzini yetmedi: 1-1
Avrupa Futbol Şampiyonası’nın iki iddialı ekibinin mücadelesinden beraberlik çıktı. Almanya, Hollanda karşısında maçı uzun bir süre önde götürmesine rağmen galibiyeti koruyamadı


Hooijdonk yaradı

AVRUPA Futbol Şampiyonası’nın en zorlu gruplarından biri olan D Grubu’nun önemli mücadelesinde Almanya ile Hollanda yenişemedi.
Panzerler 30. dakika Frings’in attığı golle öne geçti ve ilk yarı bu skorla kapandı. İkinci yarıda Almanya savunmaya çekildi. Hollanda ise beraberlik arayışlarına girdi. Fenerbahçe’nin yıldızı Hooijdonk’un 74. dakikada oyuna alınmasıyla dengeler değişti. 80’de Nistelrooy maçın skorunu ilan etti. Van Hooijdonk ise kullandığı iki serbest vuruştan yararlanamadı.

Çek’ler geç uyandı

D Grubu’nun ilk randevusunda, Çek Cumhuriyeti baraj maçlarında milli takımımızı Avrupa Şampiyonası finallerinin kapısından döndüren Letonya’yı son 15 dakika içerisinde bulduğu gollerle devirdi. Karşılaşmanın ilk yarısını 45 +1’e Verpakovskis’in golüyle 1 - 0 yenik kapatan Çek Cumhuriyeti ikinci yarıda daha etkili bir futbol ortaya koydu. 75’te Baros’un sayısı oyuna denge getirdi, Heinz’in 85’teki golü ise maçın skorunu belirledi.

Maçın karnesi

HAKEMLER: Veissiere, Arnault, Vallin (Fransa)
ÇEK CUMHURİYETİ: Cech (6) - Grygera (5), (Heinz Dk.56 (7), Galásek (5) (Smicer Dk. 64 (5), Bolf (6) - Jankulovski (7), Poborsky (7), Koller (4), Rosicky (5), Nedved (6) - Baros (6), Jiranek (Dk. 87), Ujfaluji (5)
LETONYA: Kolinko (7) - Stepanovs (5), Astafjevs (6), Zemlinskis (6) - Blagonadezdins (7), Isakovs (5), Bleidelis (6), Verpakovskis (7) (Pahars Dk. 81), Rubins (6) - Prohorenkovs (6) (Laizans Dk. 72), Lobanovs (5) Rimkus (Dk. 90)
GOLLER: Verpakovskis (Dk. 45+1), Baros (Dk. 75), Heinz (Dk. 85)
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok