İtalya, Totti'ye gülüyor!..

o, İtalyan futbolunun en önemli yıldızlarından biri. Hem futbolculuk kalitesi hem de düzgün fiziği ile tüm dünyada onbinlerce hayrana sahip. Ancak İtalya artık Totti'nin bu özelliklerinden çok fıkralarını konuşuyor, Totti'nin fıkra kitapları yok satıyor...


İtalya şokta. Teknik Direktör Trapattoni'nin turnuva öncesinde en güvendiği isim olan Francesco Totti, herkesi şaşırtıp sahada rakibe tükürünce gök mavililer sıkıntıya düştü.
3 maç ceza alan yıldız oyuncu takımının grup maçlarında ve yükselmesi halinde çeyrek finalde yer alamayacak.

Aslında Totti, İtalya'da sadece futbolu değil, fıkralara konu olan saflığı ile de tanınıyor. Francesco Totti'nin fıkraları İtalya'da yok satıyor.

Roma takımının kaptanı İtalyan futbolcu Totti kendisi hakkında anlatılan fıkralarla başa çıkamayınca hepsini bir kitapta topladı. 6 hafta listelerde 1 numarada kalan kitap satış rekorları kırdı.
Totti, hakkında yazılan ve anlatılanlarla artık başa çıkamayacağını anlayınca 'İlk başlarda kızıyordum ama sonradan kızmamam gerektiğini öğrendim' diyerek bütün fıkraları topladı ve 'Tutte le barzellette su Totti / Totti Hakkında Bütün Fıkralar' adlı bir kitap haline getirdi.Hatta İtalyan fıkralarının değişmez kahramanı 'carabinieri' olarak adlandırılan İtalyan polislerini bile tahtından etti.
Totti, kendiyle dalga geçmeyi başarabilmesi ile İtalyanların büyük takdirini de topladı.

GELİRİ UNICEF'E GİDİYOR
"Totti Adına Bütün Fıkralar" adlı birinci kitabın 1 milyon satmasından sonra çıkarılan ikinci kitap da piyasaya çıkar çıkmaz 480 bin sattı. Totti kitabından elde ettiği gelirin büyük kısmını Roma Belediyesi'nin yaşlılar evine ve UNICEF'in Kongo'daki sokak çocukları için hazırladığı bir yardım projesine devretti.


İşte İtalya'yı kahkahaya boğan kitaptan örnekler
 • Totti bir seyahat acentasına telefon eder ve "Roma-Milano arası uçuş ne kadar sürüyor" diye sorar. Acenta görevlisi "Bir saniye Efendim" der ve Totti de hemen teşekkür edip telefonu kapar.

 • Nişanlısı bir gün Totti'ye 'Shakespeare okudun mu?' diye sorar. Kaptan hemen cevap verir: 'Elbette okudum ama yazarı kimdi hatırlamıyorum'.

 • Francesco Totti aldığı puzzle'ı tamamlamaya uğraşır ve bu tam 4 ayını alır. Bir türlü bitiremeyince puzzle kutusunun üzerine bakmaya karar verir ve kutuda 'Bu puzzle 2 - 3 yaş içindir' yazısını görür.

 • Totti'nin nişanlısı Biasi bir gün küçük bir kedi yavrusu bulur ve akşam eve gelen Totti'ye gösterip "Bak ne şirin. Acaba dişi mi erkek mi?" diye sorar. Totti cevabı yapıştırır: "Elbette erkek! Baksana bıyıkları var."

 • Totti'nin başı beladadır. Mahkemeye çıkar, hakim "Savunmanı yap" der, Totti'nin aklına oynadığı Roma takımının savunması gelir ve saymaya başlar; "Pellizzoli, Panucci, Chivu, Candela, Mancini."

 • Totti evde İncil okumaktadır. Akşam nişanlısı gelir ve "Hadi yemeğe çıkalım" der. Totti isteksizdir.. "Ben gelemem, hikayenin sonunu çok merak ediyorum.!

 • Totti'ye hayranları sorar: "Kitabının bir milyon sattığı doğru mu?" Yıldız topçu cevabı yapıştırır: "İmkansız ben bir tane yazdım." •    ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
     HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
     İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
     YUNANİSTAN

     HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
     ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
     FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
     STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

   Bugünkü televizyon yayın programı
   Bugün televizyonda maç yayını yok