‘Yunanlı korsanlar’
Komşu basını Portekiz galibiyetini coşku başlıklarıyla kutladı. Gazeteler, 2 - 1’lik galibiyetin ülke tarihin en önemli zaferi olduğunu da duyurdu

Ruli Davranoğlu/Atina

“Bayrak için”
YUNANİSTAN, Portekiz’i 2 - 1 yenmenin sevincini yaşarken, Alman Teknik Direktör Otto Rehhagel, “Herkes çıkıp balkonlarına bayrak assın” mesajını verdi.
Sport Time, “Bayrak için oynadılar” başlığıyla verdiği haberde, “Tek kelimeyle mükemmeldik. Bütün ülke onları bağrına basıyor” derken, iç sayfada da “Yunanlı Korsanlar, Dragoa’yı bastılar”, “Yunanistan için artık tur hayal değil. Şu ana kadar Yunan futbolunun aldığı en büyük başarı” yorumunu yaptı.

“Milli çılgınlık”
ORA Sport gazetesi birinci sayfasında “Milli çılgınlık” başlığıyla duyurduğu galibiyeti, “Tüm Yunanistan, muhteşem galibiyetle çılgına döndü. Bu zafer, Yunan futbol tarihinin en büyük başarısı” ifadesini kullandı. Yunan Milli Takımı’nda Zagorakis’i muhteşem futbolu nedeniyle öven gazete, galibiyetin mimarlarından Kapsis’in “Herkes bize turist gözüyle bakıyordu. Ama böyle olmadığını gösterdik” sözlerine yer verdi.

“Türkiye de kaybeder”

Yunan iddiası
YUNANİSTAN, Portekiz galibiyetinde önemli bir rol oynayan Zagorakis, Dünya Kupası Eleme Grubu’nda, Türkiye’yi de deplasmanda yenebileceklerini ileri sürdü. Yunanlı yıldız, “Türkiye zorlu bir rakip, ama biz de ne yapabileceğimizi gösterdik. Portekiz’i evinde mağlup ediyorsak, Türkiye’yi İstanbul’da niye yenmeyelim” dedi.

“İyi takımsınız”
ZAGORAKİS, Türkiye’nin yaptığı çıkışı izlediklerini de belirtti. Yunanlı futbolcu, “Çok yaratıcı futbolcularınız var. Pozitif futbol oynuyorsunuz. İki maçımız da kolay olmayacak. İlk hedefimiz Portekiz’de iyi bir sonuç almak” diye konuştu. Zagorakis, Portekiz önünde sabırlı bir futbolla, zafere imza attıklarını da söyledi.
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok