Çizme’nin gözyaşları: 2-1
İtalya, uzatmalarda gelen golle Bulgaristan’ı devirmesine rağmen çeyrek finale kalamadı. Danimarka ve İsveç’in 2 - 2’lik beraberliği Gök - Mavililer’i şampiyona dışında bıraktı


AVRUPA Şampiyonası’nın favorilerinden İtalya, Bulgaristan’ı uzatma dakikalarında gelen golle geçmesine rağmen çeyrek final bileti alamadı.
Danimarka ile İsveç 2 - 2 berabere kalınca averajla gruptan çıkamadı. 45’te Petrov’un golüyle yenik duruma düşen Gök - Mavililer, 48’te Perrota ile beraberliği yakaladı. 90+4’te Cassano’nun golü İtalya’yı galibiyete ulaştırdı.

İngilizler’in Pele’si

Damgasını vurdu
HIRVATİSTAN karşısında ortaya koyduğu futbolla herkesi kendine hayran bırakan İngilizler’in yeni altın çocuğu Wayne Rooney, EURO 2004’e şimdiden damgasını vurdu. Teknik Direktör Sven Goran Eriksson, öğrencisini henüz 17 yaşındayken İsveç’te yapılan 1958 Dünya Kupası’nda yıldızı parlayan Pele’ye benzeterek, “O tarihten bu yana uluslararası turnuvalarda bu kadar büyük bir sansasyon yaratan bir oyuncu anımsamıyorum. Gerçekten inanılmaz” dedi.

Manşetleri süsledi
İNGİLİZ basını da Eriksson’un sözlerini manşetlere taşıdı. Daily Mail, Rooney’in resminin üzerine ‘Yeni Pele’ manşetini atarken, Ada’nın en çok satan tabloid gazetesi The Sun ‘Pele 2’ başlığını kullandı. David Beckham da Rooney’nin Euro 2004 üzerindeki etkisine bakıldığında Pele ile kıyaslanmayı hak ettiğini belirtti. Ünlü yıldız ayrıca Hırvat maçını unutmaları gerektiğini belirtip, “Artık Portekiz’e konsantre olmalıyız” ifadesini kullandı.


   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok