‘Kötü’lerin takımı
İtalyan basını, EURO 2004’e veda eden Milli Takımı yerden yere vururken, teknik direktör Trapattoni’ye istifa çağrısı yaptı

İRFAN KURTULMUŞ/KOPENHAG

İtalyanlar şokta
İSPANYA’NIN ardından bir diğer eski şampiyon İtalya’nın da turnuvadan çeyrek finali dahi göremeden elenmesi büyük sansasyona yol açarken,
Çizme medyası, Gök Mavililer’in, “kötü” teknik direktör ve “kötü” bir takımla beklenen sona uğradığını yazdı. Gazzetta Dello Sport, “İtalya’nın başarısızlığı” başlığı altında verdiği haberde, “Trapattoni devri artık kapandı. İtalya’nın yeni patronu Marcelo Lippi olacak” diye yazdı.

İstifa beklentisi
CORRİERE Dello Sport Gazetesi ise manşetini “Herkes evine” diye atarken, “Çirkin İtalya, Avrupa’nın dışında. İsveçliler ve Danimarkalılar bizimle dalga geçtiler” yorumunu yaptı. Il Messagero gazetesi, “Sadece tek bir söz bekliyoruz: İstifa” manşeti altında verdiği haberde, Trapattoni’nin istifa etmesinin zorunlu olduğu ifade edilirken, La Stampa gazetesi de “Trap, hey gidi Trap, kontrolü kaybettin. Artık bedelini ödemelisin” yorumunu yaptı.

UEFA’dan şike iddiasına ret

Yer yerinden oynadı
İsveç ve Danimarka’nın çeyrek final biletini kapması iki ülkede büyük sevinç yarattı, başarı eğlencelerle kutlandı

‘Şaibe aramasınlar’
AVRUPA Futbol Şampiyonası’nda Danimarka ile İsveç’in 2 - 2’lik beraberlikle “el ele” çeyrek finalin yolunu tutması, iki İskandinav ülkesinde coşkuyla karşılandı. İsveç ve Danimarka medyası, şike iddialarını yalanlarken, önceki gece oynanan maçta hiç kimsenin şaibe aramaması gerektiği yönünde birleşti. “İtalyanlar’ın teorisi gerçek oldu” diye yazan Ekstra Bladet gazetesi, Tomasson’u göklere çıkardı.

Sokaklara döküldüler
İSVEÇ medyası da zaferi “İsveç eğleniyor” başlığıyla duyurdu. İtalya’nın şike iddialarına yanıt veren İsveç teknik patronları Söderberg ve Lagerbacke, Trappottini’ye en kısa zamanda maçın kasedini göndereceklerini ifade ettiler. İsveç’in beraberlik golünü atan Jonson’u halk kahramanı ilan eden basın, çeyrek finalde takımda değişiklikler yapılması gerektiğini savundu.

   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok