Yenilgi manşetlerde, Holiganlar yine olay çıkardı!
Euro2004'te İngiltere'nin çeyrek finalde ev sahibi Portekiz'e elenmesi manşetlerden duyurulurken, İngiliz holiganlar maç sonrası yine ortalığı birbirine kattı...


2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İngiltere'nin Portekiz'e elenerek turnuvaya çeyrek finalde veda etmesi 'Yine mi?', 'Soyulduk' manşetleriyle verildi.

İngiliz gazeteleri, çeyrek finalden elenmelerini, öfke ve kadercilik karışımı başlıklarla sayfalarına taşıdı...

Guardian penaltılarda mağlubiyete gönderme ile, 'yine mi?' derken; Daily Mirror, İngiltere'nin verilmeyen golüne gönderme ile, 'soyulduk' başlığını atarken, Daily Telegraph sakatlanan Wayne Rooney'nin oyunun yirmi beşinci dakikasında başı önde sahayı terkedişini tam sayfa verdi; Times ise 'İngiltere bir kez daha acı içinde' başlığını kullandı.

SKY TV ve diğer pek çok haber kanalı, gelişmeyi ilk haber olarak yayınladı. Bu arada takımın elenmesinin yarattığı hayal kırıklığını ortaya koyan röportajlar da bültenlerde geniş biçimde yer aldı. Bu röportajlara katılan İngilizler, şimdi artık gözlerini 2 yıl sonra yapılacak Dünya Kupası'na diktiklerini belirtiyor.


HOLİGANLAR, İNGİLTERE'DEKİ PORTEKİZLİLERE SALDIRDI

Portekiz'e penaltı atışları sonucunda elenen İngilizler, İngiltere'de yaşayan Portekizlilere saldırdı.

Norfolk'daki bir Portekiz barında Portekizlilerle birlikte maçı izleyen 80'e yakın İngiliz, maçın umdukları gibi sonuçlanmaması üzerine dışarıda toplanıp, içerdeki Portekizlilere taş ve şişe yağdırmaya başladı.

10 kişinin tutuklandığı ve aralarında polislerin de bulunduğu pek çok kişinin yaralandığı olay sırasında, bardaki Portekizlileri ilk etapta 10'a yakın polisin koruduğu, yarın saat sonra destek kuvvetlerin yetişmesiyle kalabalığın dağıtılabildiği belirtildi.

Maçın yerel saatle 22.00'de sona ermesinden sonra gece yarısına kadar süren olayların ardından bölgede düzenin sağlandığı, ancak saldırıya uğrayan barın bütün camlarının ve kapısının da kırıldığı açıklandı.

Güney Londra'da Portekizlilerin yaşadıkları bölgede ise polis aynı tür olayların yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı. Londra'da yaşayan Portekizliler, sabaha kadar oluşturdukları konvoylarla zafer turları attı.
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok