Sand müjdesi
2006 Dünya Kupası elemelerinde millilerimiz ile aynı grupta yer alan Danimarka’da golcü Sand milli takımı bıraktığını açıkladı. Bu haber ülkesinde Çek Cumhuriyeti’ne elenmeleri kadar üzüntü yarattı

İRFAN KURTULMUŞ

Olsen’den suçlama
2006 Dünya Kupası elemelerinde aynı grupta mücadele vereceğimiz Danimarka, Euro 2004’te Çek Cumhuriyeti’ne farklı skorla yenilince karıştı.
Teknik Direktör Morten Olsen, mağlubiyeti kişisel hatalar yüzünden aldıklarını belirtip, bazı futbolcuları suçladı. Olsen 1 - 0 yenik durumdayken değişiklik yapmamakla büyük eleştiri alırken, Danimarka’nın Milanlı yıldızı Jon Dahl Tomasson, takımda kazanma mentalitesinin eksik olduğunu vurguladı.

‘Danimarka düştü’
ÜLKE basını, Avrupa Şampiyonası’na veda etmenin, 2002 Dünya Kupası’nda aynı skorla İngiltere’ye kaybederek elenmekten daha kötü olduğunu yazdı. Danimarka medyası, ‘Danimarka çıkışını aldı’, ‘Porto’da soğuk duş’, ‘Danimarka düştü’, ‘Çekler Danimarka’ya ders verdi’ başlıklarıyla verdikleri haberlerde, Danimarka’nın çok iyi mücadele ettiği bir ilk yarıdan sonra, ikinci devrenin ilk 20 dakikasında çöktüğünü ifade ettiler.

Sand veda etti
DANİMARKA’NIN Euro 2004’e veda etmesinin hemen ardından, millilerimiz için de sevindirici bir haber Porto’dan geldi. 2006 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye’nin grubunda önemli rakiplerden biri olan Danimarka’nın golcüsü Ebbe Sand milli takımı bıraktığını açıkladı. Almanya’nın Schalke 04 takımında forma giyen Sand’ın bu kararını Çek maçının hemen ardından açıklaması ülkede, Danimarka’nın şampiyonaya veda etmesi kadar büyük üzüntü yarattı.

   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok