Portekiz tarih yazdı: 2-1
Ev sahibi ekip, Avrupa Şampiyonası yarı finalinde güçlü Hollanda önünde galibiyeti yakaladı, ilk kez final sevinci yaşadı. Cristiano Ronaldo ve Maniche’nin şık golü Portekiz’i hedefe taşıdı


EURO 2004’te nefesleri kesen mücadele sonrası finale adını yazdıran ilk ekip Portekiz oldu. Ev sahibi, 26’da Ronaldo’nun kafa golüyle üstünlüğü yakaladı. Kaleci Van der Sar’ı uzun süre geçemeyen Portekiz, Maniche’nin müthiş şutuyla 2 - 0’lık galibiyeti bularak, finalin kapısını açtı.
Hollanda tek sayısını, Andrade’nin ters vuruşu sonrası kendi kalesine gol atmasıyla kazandı. Final mücadelesi pazar günü yapılacak.

Rehhagel’in sürprizi var
YUNANİSTAN Milli Takımı’nın Alman çalıştırıcısı Otto Rehhagel, bugün karşılaşacakları Çek rakiplerine övgüler yağdırdı. Rehhagel rakiplerinin çok iyi bir oyun anlayışına sahip olduğuna dikkati çekerek, “Size taktiğimi anlatmayacağım. Ama onlar için akıl almaz bir planım var” diye konuştu.

Brückner endişeli
ÇEK Cumhuriyeti Teknik Direktörü Karel Brückner, Yunanistan önünde favori gösterilmelerinin kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi. Brückner, “Bu, bizim başımıza gelebilecek en kötü şeydi. Oyuncularımın bu yorumlardan etkilenmemesi için elimden geleni yapıyorum. Yunanistan hafife alınacak bir takım değil” dedi.
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok