Komşu çıldırdı!
Yunanistan’ın Euro 2004’te finale kalması ülkenin bütün düzenini bozdu. Sabahlara kadar tarihi zaferi kutlayan halk dün işyerlerine gidemedi, devlet daireleri açılmadı, adeta hayat durdu

RULİ DAVRANOĞLU

Prim 350 bin Euro
DERBY gazetesi “Milli Takım Çekler’i Dellas’ın gümüş golüyle öldürdü” manşetini atarken, “Şükürler olsun, finaldeyiz”, “Otto, bizi şampiyonluğa götürüyor”, “Rüyamız devam ediyor.
12 bin Yunanlı Oporto’da çılgınlar gibi eğlendi” diye yazdı. Gazetede yer alan bir haberde, 23 futbolcu için belirlenen adam başı 270 bin Euro’luk primin, ekstralarla 350 bin Euro’yu bulmasının beklendiği ifade edildi.

Bankalara hücum
PAZAR günkü final maçına gitmek için Olympic Havayolları’na binlerce başvuru yapıldığı, zaten maç için charter uçuşları sefere koyan havayolu şirketinin bu yüzden güç durumda kaldığı ifade edildi. Portekiz’e uçmak için 15 bin kişinin Olympic Havayolları’na bilet talebinde bulunduğu belirtilirken, yine çok sayıda kişinin de maça gidebilmek için bankalardan kredi almak için sıraya girdiği vurgulandı.

Çılgınca eğlendiler
YUNANİSTAN’IN, 2004 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Çek Cumhuriyeti’ni gümüş golle 1 - 0 yenerek tarihinde yeni bir sayfa açması ülkeyi alt üst etti. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte ülkenin dört bir yanında kendini sokağa atan halk, zaferi çılgınca kutladı. Eğlencenin sabahın ilk ışıklarına kadar sürmesi nedeniyle dün hizmet vermesi gereken bazı devlet daireleri de, çalışanların gelmemesi yüzünden açılmadı.

Sıradışı başlıklar
YUNAN basını da dünkü sayılarında kullandıkları “sıradışı” başlıklarla coşkuyu ve olağanüstü başarıyı yansıtmaya çalıştılar. Ülkenin önde gelen spor gazetesi Ora Sport, birinci sayfasında resmen küfür kullanarak, “Kaldırın şu s....miş kupayı” manşetini atarken, diğer sayfalarında da “Milli Takımımız Çekler’i kuruttu”, “Artık tüm Avrupa, hatta Dünya bizi konuşuyor”, “Rüya devam ediyor” başlıklarını kullandı.

   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok