Lütfen uyandırmayın
Yunanistan’ın Avrupa Şampiyonluğu sonrası ülkede hayat durdu. Atina sokaklarına, “Eğer bu bir rüyaysa, lütfen bizi uyandırmayın” pankartları asıldı. Komşuda tüm düğün törenleri ertelendi

YORGO KIRBAKİ

Muhteşem karşılama
EURO 2004’ü kazanarak, tarihi bir başarıya imza atan Yunanistan Milli Takımı dün Atina’da akıllara durgunluk veren gösterilerle karşılandı.
Atina Havalimanı’na inen Mavi - Beyazlı kafile müthiş sevgi gösterileri arasında 1896’da ilk modern olimpiyatların düzenlendiği şehrin merkezindeki Panathinaikos Stadı’na gitti. Polis, havalimanı ve stat arasındaki 35 kilometrelik yolu trafiğe kapadı.

Komşu uyumadı
ATİNA sokaklarında göze çarpan en anlamlı pankart ise “Eğer bu bir rüyaysa lütfen bizi uyandırmayın” şeklinde yazılı olanıydı. Yunanistan’ın şampiyonluğu ülkede eşi benzeri görülmemiş sevinç gösterileriyle kutlandı. Girit’in Heraklion şehrindeki tarihi Ceneviz hisarına 745 metrekarelik dev Yunan bayrağı dikildi. Yunan bayrakları ülke genelinde yok satarken, Euro 2004’deki maçlarının tarih ve skorlarını yazan tişörtler de kapışıldı.

En değerli Zagorakis
ÜLKEDE, final maçı nedeniyle pazar günü kiliselerde yapılması programlanan düğün törenlerinden birçoğu dahi bir hafta sonrasına ertelenirken, gece kulüplerinde DJ’ler radyolardan kaydettikleri Yunan Milli Takımı’nın gollerini dinlettirerek müşterilerini coşturdular. UEFA, 23 gün süren ve 31 maçtan oluşan Avrupa Futbol Şampiyonası’nın en değerli oyuncusunu Theodoros Zagorakis olarak açıkladı.

Olimpos’un Tanrıları
RULİ DAVRANO¼LU
YUNAN gazeteleri manşetlerine ‘Hepimiz çıldırdık’, ‘Yunanistan zirvede’, ‘Kahramanlar tarih yazdı’, ‘O kupa bizim’ başlıklarını attı. Goal News gazetesi, “Ölümsüzler”, “Ve artık şampiyonuz” diyerek ülke tarihinin en önemli zaferinin gerçekleştiğine dikkati çektiler. Fos gazetesi, “Yunanistan Avrupa’nın kralı”, “Kupayı aldık” manşetlerini kullandı.
SPORT Time, “Tanrım, bugünleri bize gösterdiğin için sana şükrediyoruz. Artık Olimpos’un 11 yeni Tanrı’sı var” başlığını attı. Bu arada Ora Sport, Fener Rum Patriği, Bartholomeos’un, Yunan Milli Takımı’nın İstanbul’a davet ettiğini yazdı. Gazetede önümüzdeki hafta içinde futbolcuların bu ziyareti gerçekleştirebileceğini kaydetti.

   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok