Panzer stop etti : 0-0
Almanya, Hollanda’dan sonra Avrupa Futbol Şampiyonası’na ilk kez katılan Letonya’ya da puan kaptırdı. Rakip defansı aşamayan Panzerler çeyrek final şansını Çek Cumhuriyeti sınavına bıraktı


Letonya ilk puanını aldı
D Grubu’ndaki ilk maçında Hollanda ile berabere kalan Almanya, A Milli Takımımız’ı eleyen ve Avrupa Şampiyonası’na ilk kez katılan Letonya’ya da puan kaptırdı, çeyrek final ümitlerini son maça bıraktı.
Karşılaşma karşılıklı ataklarla başladı, 30. dakikadan sonra Almanya oyuna ağırlığını koydu. Ballack ve Kurayni bir çok pozisyon yakaladı, ancak kaleci Kolinko’yu aşamadı. İkinci yarıda oyuna giren Schweingtiger Panzerler’e hareket getirdi, Letonya da özellikle Verpakovskis ile tehlike yarattı. Golsüz beraberlik bozulmayınca Letonya gruptaki ilk puanını aldı.

Maçın karnesi
HAKEMLER: Mike Riley, Philip Sharp, Glenn Turner (İngiltere)
LETONYA: Kolinko (7) - Isakovs (6), Stepanovs (6), Zemlinskis (6) - Blagonadezdins (6), Bleidelis (5), Lobanovs (6) (Laizans Dk.70 (5), Astafjevs (6), Rubins (6), - Prohorenkovs (6) (Pahars Dk.67 (5), Verpakovskis (7), (Zirnis Dk.90+2)
ALMANYA: Kahn (6) - Friedrich (5), Wörns (6), Baumann (5) - Lahm (6), Hamann (5), Schneider (5), (Schweinsteiger Dk.46 (7), Ballack (7), Frings (5), Kuranyi (5) (Brdaric Dk.78 (4) - Bobic (5), (Klose Dk.67 (4)
SARI KARTLAR: Isakovs, Prohorenkovs, Astafjevs (Letonya), Freidrich, Hamann, Frings (Almanya)


   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok