HABERLER


Etkiye tepki!

Beşiktaş Yönetimi, Bursaspor maçına taraftar götüremezse, ilginç bir protesto gerçekleştirecek. Siyah - beyazlılar, protokol yerine açık tribünde maçı izleyecek

SERDAR SARIDAĞ


Bir yandan Türkiye Kupası'nı düşünen Beşiktaş, diğer yandan ligdeki Bursaspor maçını da gündeminden düşürmüyor. Özellikle yeşil - beyazlıların, lig maçına siyah - beyazlı taraftarı sokmayacağını açıklaması, Kartal'da tepkiye neden oldu.
Sezon başında, birbirlerinin maçlarına taraftar getirmemek üzerine bir centilmenlik anlaşması yapan iki takımın bu kararına, ligin ilk yarısında Bursaspor uydu. Ancak Ankaragücü - Beşiktaş maçında çıkan olaylarda sarı - lacivertli taraftarların arasında Bursasporlular'ın da olduğunu öğrenen siyah - beyazlıların Başkanı Yıldırım Demirören, "Bursa'ya seyircimizi götüreceğiz" açıklaması yapmıştı.
Kupa maçı için takımla birlikte İzmir'e giden Demirören, uçakta Kenan Öner ve Celal Kolot ile bir durum değerlendirmesi yaptığı belirtildi.
Beşiktaş Başkanı'nın, "Eğer Bursaspor Yönetimi seyircimizi stada sokmuyorsa o zaman biz de maçı protokol tribününden seyretmeyelim. Bizim seyircimize ayrılan bölüm boş kalacağına gerekirse biz yönetim olarak gidip açık tribünde izleyelim" dediği öğrenildi.
Boş geçmeyelim!
Türkiye Kupası finali için dün İzmir'e giden Beşiktaşlılar, geçen sezonki gibi en azından Türkiye Kupası'nı kazanıp, sezonu boş kapamak istemiyor.
İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda çiçekler ve tezahüratlarla karşılanan siyah - beyazlılar, İnciraltı Crown Plaza Oteli'ne gitti.
Kafilede, sakatlıkları bulunan Delgado ve Mustafa yer almazken, kırmızı kart cezalısı İbrahim Toraman ise arkadaşlarını yalnız bırakmadı.
Siyah - beyazlıların akşam idmanı taktik ağırlıklı geçti. Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana'nın, futbolcularına bugünkü maçın önemini ve alınacak olan kupanın verdiği moralin lige de yansıyacağını belirten bir konuşma yaptığı öğrenildi.
Kaptan İbrahim Üzülmez, kupayı almak istediklerini belirterek, "Geçen yılki başarımızı tekrarlamak istiyoruz. Ama işimiz kolay olmayacak. Çünkü Erciyes çok iyi bir takım. Sahanın her tarafında koşan, mücadele eden bir takım" diye konuştu.Baki: Tigana doğrulamadı
Baki Mercimek, Teknik Direktör Tigana'nın ayrılacağına inanmıyor. Siyah - beyazlı futbolcu, basın mensuplarının, "Tigana'nın son dönemde yaptığı 'sezon sonunda bırakacağım, gideceğim' açıklamaları futbolcu olarak konsantrenizi etkiliyor mu?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Bize hiçbir şekilde öyle bir şey yansımadı ve öyle bir açıklama doğrulanmadı. Hiç kimse öyle bir şey düşünmüyor ve sezon sonuna kadar herkes görevini yerine getirecek."


HABERLER
TARİHÇE
BAŞARILARI
AMBLEM
UNUTULMAYANLAR
KULÜP BAŞKANLARI
GOL KRALLARI
NEDEN KARAKARTAL?
NEDEN SİYAH-BEYAZ?
BEŞİKTAŞ MARŞI
MİLLİYET ANA SAYFA