HABERLER


Ve Canaydın patladı

Antalya maçından sonra Galatasaraylı taraftarların küfürlerine hedef olan Başkan Özhan Canaydın suskunluğunu Milliyet'e bozdu, "Yaşananları kabullenemiyorum. Camiasına bağlı taraftarın yerine başarıya bağımlı bir kitle geldi" dedi

HALİL ÖZER


Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, 1-1 biten Antalyaspor maçından sonra kendisine küfür eden, Sportif A.Ş. binasının camlarını kıran ve Başkan Yardımcısı Adnan Polat'a laf atan taraftarlara sitem etti. Milliyet'e konuşan Canaydın, "Yapılan saldırılar şahsıma değil makamadır" dedi.
Sarı - kırmızılı taraftarların profilinin değiştiğine dikkat çeken Özhan Canaydın, "14 yıl boyunca duruşunu hiç bozmadan her maçta takımına, değerlerine, camiasına sıkı sıkı bağlı olan Galatasaray taraftarı yerine başarıya bağımlı, skora göre davranan futbol bağımlısı yeni bir kitle geldi. Belki de bu kaçınılmaz bir süreçti. Ama yine de bazı şeyleri cam kırmayı, taraftarın kendi yöneticisine küfür etmesini kabullenemiyorum" ifadelerini kullandı.

'Geçen yılın hiç mi değeri yok'
Taraftarlara da hak verdiğini vurgulayan Başkan Canaydın şöyle devam etti: "Galatasaray, Türkiye'nin en çok taraftarına sahip kulübü haline geldikçe başarı bağımlılığı yükseldi. Ama başarının sürekli kılınması için alt yapıların tamamlanması gerekir. Borcun olmayacak, en azından rahat çevirebilir olacak. Ayrıca stadın büyük olacak. Yeni gelirlerin olacak. Ben bunları sağlamak için uğraşıyorum. Taraftara belki bunu anlatamadık. Başarı Galatasaray kültüründe var. Ama bizim başka değerlerimiz de var. Saygı var, hoşgörü var, nezaket var, kültür var."
Geçen sezon Fenerbahçe'nin önünde kazandıkları şampiyonluğu da hatırlatan Canaydın, "Yüzyılımızın en önemli şampiyonluklarından birini kazandık bunun hiç mi önemi yok. Biz bir değişim sürecindeyiz. Bu süreci en az sancıyla atlatmak için hep birlikte mücadele vermemiz gerekir. Galatasaraylılık asla meşin yuvarlağın iki direk arasına girmesi olmadı, bundan sonra da olmasın istiyorum. İstenilen sona bir kaç adımımız kaldı. Lütfen tahrik olmayalım, tahriklere kapılmayalım" diye konuştu.Aslan savunmada
Antalyaspor maçında Başkan Özhan Canaydın'a küfür edilmesi yüzünden gözlemci raporlarıyla Disiplin Kurulu'na sevk edilen Galatasaray Kulübü'nden üç gün içinde savunmasını vermesi istendi. Daha önce benzer eylemlerden sabıkaları bulunduğu için 33. haftadaki Fenerbahçe derbisini seyircisiz oynama tehlikesiyle karşı karşıya kalan sarı - kırmızılıların ağır para cezası ile dosyayı kapatabilmek için sağlam bir savunma hazırladığı öğrenildi.
Sarı - kırmızılı kulüp avukatlarının, statta yaşananların seyircisiz oynama cezası gerektirecek boyutta olmadığını ve devamlılık arz etmediğini ileri sürerek para cezası dışındaki yaptırımlar karşısında Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacakları kaydedildi.
Galatasaray Kulübü'ne verilecek olası ceza, PFDK'nın 15 Mayıs salı günü yapacağı toplantıda belirlenecek. Kurul daha önce Kayserispor ve Trabzonspor maçında yaşanan olaylar ve kötü tezahürat nedeniyle sarı-kırmızılı kulübe iki maç seyircisiz oynama cezası vermişti.


Talimat ne diyor?
Disiplin talimatının, "Çirkin ve kötü tezahürat " başlıklı 31. maddesi, "Müsabakanın yapıldığı saha ve tesislerde toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde söz, hareketler veya pankart ile aşağılayıcı, taciz edici kötü söz niteliğinde tezahüratta bulunulması yasaktır" hükmünü taşıyor. Aynı maddenin 3. bendi ise "Aynı sezon içinde fiilin ikinci kez tekrarı halinde kuruluşlar resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılır" diyor.Healy iddiası
İngiliz Daily Mirror gazetesi, önümüzdeki sezonun kadrosunu kurmak için şimdiden transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray'ın, Kuzey İrlandalı golcü David Healy'nin peşinde olduğunu yazdı.
Haberde, Leeds United'ın ligden düşmesi nedeniyle takımdan ayrılma kararı alan Healy'nin, sarı - kırmızılılar tarafından izlendiği iddia edildi. Bonservisi 1 milyon pound (yaklaşık 2.6 milyon YTL) olan golcü oyuncunun; Marsilya ve CSKA Moskova'nın da listesinde yer aldığı ileri sürüldü.Sakatlar ayrı çalıştı
Sivasspor'la deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren sarı - kırmızılı takım dün Florya'da tek çalışma yaptı. Teknik Direktör Gerets antrenmanda futbolcularına tekniğe dayalı program uyguladı. Sakatlıkları bulunan Hakan Şükür, Emre, İnamoto, İliç, Cihan ve Hasan Şaş ise önce salonda daha sonra sahada kondisyoner eşliğinde çalıştı. Tedavilerine devam edilen Arda ve Aydın da takımdan ayrı çalışmalar yaptı. Galatasaray bugün sabah basına kapalı yapacağı idmanla Sivasspor maçının mesaisine devam edecek.


HABERLER
TARİHÇE
BAŞARILARI
AMBLEM
UNUTULMAYANLAR
KULÜP BAŞKANLARI
GOL KRALLARI
UEFA ŞAMPİYONLUĞU
CİMBOM MARŞI
MİLLİYET ANA SAYFA