11 Mayıs 2002 CumartesiBİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  
Erkeğimi kokusundan tanırım!

Güzel bir kokunun karşı konulmaz çekiciliğini kim inkar edebilir ki? İşte bu gerçeği farkeden ya da henüz farkedememiş tüm erkekler için hazırlanan parfümler, bir aşk iksiri kadar etkili ve dayanılmaz!

     Nur DAŞAR

     Kendine ve bakımına özen gösteren tüm erkek ve kadınlar için 'güzel kokmak' artık el yıkamak ya da yemek yemek kadar doğal bir ihtiyaç haline geldi. Son yıllarda kişisel bakım konusunda kadınları bile geride bırakan çoğu erkek için kendine uygun, doğru kokuyu kullanmak artık günlük bakımı tamamlayan sıradan bir iş halini aldı. Tabii, bu tutumda doğru seçilmiş bir kokunun karşı cins üzerinde yarattığı olumlu etkinin de küçümsenemeyecek bir payı var! Durum böyle olunca kozmetik firmaları 'işin sırrını çözmüş olmalı ki' tüm beyler için birbirinden çeşitli kokulara hergün bir yenisini ekliyor. Biz de bu parfümlerin hem en yenilerine hem de yıllardır kadınların başını döndüren klasikleşmişlerine şöyle bir göz attık.
     
     Yves Saint Laurent'in "Karşıtlıkların Kokusu" olarak nitelediği yeni binyılın erkeğinin kokusu Body Kouros, yorgunluk sonrası için ideal bir parfüm. Ayrıca Body Kouros Serisi'nde kendine özen gösteren erkekler için özel bakım ürünleri de mevcut.
     
Fiyatlar
Body Kouros (100 ml.) 94 milyon 750 bin lira
Body Kouros (50 ml.) 67 milyon 250 bin lira
     
     
     Avon, erkek parfümleri konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Hindistan cevizi ve vanilya sayesinde erkeksi bir gizem yaratan ya da enerji veren kokular bunlardan sadece birkaçı. Bu kadar seçenek arasından seçim yapmaksa size kalmış.
     
Fiyatlar
Intrigue (100 ml.) 34 milyon lira
Pro Sport (100 ml.) 23.5 milyon lira
Far Away (100 ml.) 30.5 milyon lira
Perceive (100 ml.) 36 milyon 200 bin lira
Wilderness (100 ml.) 36 milyon 200 bin lira
     
     
     Clinique Happy iki sene içinde Amerika'da en çok satan ilk üç kadın kokusundan biri olunca ikinci adım olarak Clinique Happy for Men yaratıldı. Vücut ısısından etkilenmeden ve bozulmadan gün boyu tazeliğini koruyan Happy for Men; taze, canlı ve oldukça maskülen bir koku.
     
Fiyatlar
Happy for Men (100 ml.) 81.5 milyon lira
Happy for Men (50 ml.) 56.5 milyon lira
     
     
     Armani'nin klasikleşmiş kokusu Acqua Di Gio Homme ferahlık, şeffaflık ve pırıltının birleştiği kalıcı bir koku. Parfümde kullanılan odunsu misk, güçlü ve erkeksi bir varlığı da açığa vuruyor.
     
Fiyatlar
Acqua Di Gio (100 ml.) 95 milyon lira
Acqua Di Gio (50 ml.) 66 milyon lira
     
     
     Lancome'un yeni parfümü Miracle Homme oldukça serin, baharatlı, keskin ve duygusal boyut içeren bir koku. Miracle Homme, mucizesini kendi yaratan tüm erkekler için hazırlanmış.
     
Fiyatlar
Miracle Homme (100 ml.) 95 milyon lira
Miracle Homme (50 ml.) 66 milyon lira
     
     
     Oriflame'in erkeklere özel hazırlanmış turunçgillerden baharata, amberden yabani çiçeklere kadar farklı kokular içeren parfümleri indirimli fiyatlarla satılıyor.
     
Fiyatlar
Deep Woods 40.5 milyon lira
Glacier 33 milyon lira
Eclat for Men 34.5 milyon lira
Midsummer Man 33 milyon lira
     
     
     Biotherm Homme Aqua - Fitness güzel kokmanın ve kendini iyi hissetmenin mutluluğunu Aqua Fitness'ta yaşayacak olan erkekler zindelik, tazelik, rahatlama ve denge unsurlarının tamamını tek bir kokuda elde etme ayrıcalığına da sahip olacaklar.
     
Fiyatlar
Aqua Fitness 58.5 milyon lira
     
     
     18+ sadeliğe ve doğal çekiciliğe inanan erkekler için hazırlanmış, kalıcılığıyla dikkat çeken bir parfüm. 18+'ın parfüm dışında after shave ve deodorantı da bulunuyor.
     
Fiyatlar
Eau De Toilette 22 milyon lira
After Shave 16 milyon lira
Deodorant 4.5 milyon lira
     
     
 SAYFA BAŞI 

DİYET
FİTNES

CİNSEL YAŞAM
GÜZELLİK ÖĞÜTLERİ
KADIN SAĞLIĞI
BEBEK BEKLİYORUM
ÇOCUĞUNUZ VE SİZ
VİTAMİN
MENOPOZ© 2002 Milliyet