Çorum

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 18:14

Çorum'da Üniversite Tanıtım Ve Tercih Günleri Başlıyor

IHA

Çorum İl Milli Müdürlüğü ile Unilook Türkiye işbirliğinde 13-14 Kasım’da düzenlenecek olan II. “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliği kapsamında öğrenci ve veliler üniversite temsilcileri ile buluşacak.
Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri hakkında bir açıklama yapan Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “4 yıldır uygulamakta olduğumuz ÇEKAP (Çorum’da Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi) ile eğitime farklı bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmenin ve daha ileriye taşımanın gayretindeyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikte ÇEKAP kapsamında yaptığımız çalışmalardan biridir. Biliyoruz ki aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Dünün gerekleri ile yarının gerçekleri çoğu zaman örtüşmez. O yüzden her gün yenilenmeli, her güne yeni bir şeyler katmalıdır. Bu bilinçle eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin hayatları boyunca yanlarında olmanın ve en önemlisi gereğini yapmanın gayretindeyiz. Eğitim süreçleri boyunca karşılaşabilecekleri en büyük yol ayırımı olan üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilerimize daha etkin destek olmak vizyonel bakış açışımızın bir sonucudur. Başta üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere konuya ilgi duyan tüm halkımızın üniversitelere dair sorularına daha etkili cevaplar bulabilmek adına böyle bir organizasyona imza attık. İlimizde ikinci kez düzenlenen bu etkinlik ile öğrencilerimiz ve aileleri gerçek muhatapları yani üniversite temsilcileri ile buluşarak kafalarındaki sorulara çözüm bulacaklardır. Etkinlik kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak açacağımız stantta rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerine sınav alanları ve meslek tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklardır. Konuya ilgi duyan tüm halkımızı ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ etkinliğimize bekliyorum.” dedi.
Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin katılacağı etkinlikte öğrenci ve ailelerine hayatlarını etkileyecek olan üniversite tercihleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca yenilenen üniversiteye giriş sistemi (YKS-Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) hakkında Çorum’da görev yapan rehber öğretmenlerimize seminer düzenlenecek. Üniversite tercih ve tanıtım günleri etkinliği 13-14 Kasım Pazartesi saat 10.30’da Anitta otelde açılış töreni ile başlayacak ve 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacaktır.
Üniversite tercih ve tanıtım günleri etkinliğine Abdullah Gül Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Düzce Üniversitesi,
Lefke Avrupa Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Konya Karatay Üniversitesi, Şişli Meslek Yüksekokulu, TOBB Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi
ve İstanbul Ayvansaray Ünivesitesi katılacak.

ÇorumYerel Seçim Sonuçları

Çorum Hava Durumu

2°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.