Cristiano Ronaldo'nun karizması tecavüz iddiaları yüzünden dağıldı

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo'nun başı fena dertte... 2009'da Kathryn Mayorga'ya tecavüz ettiği iddia edilen Ronaldo hakkında her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Spiegel dergisinin yayınladığı belgelere yenisi eklendi ve ortalık iyice karıştı...

Cristiano Ronaldo'nun karizması tecavüz iddiaları yüzünden dağıldı

Belgeler yayımlandı

Belgeler yayımlandı

Daha önce Der Spiegel dergisi, Ronaldo'nun Mayorga'ya verdiği sus payının belgelerini yayımlamıştı. Bu belgelerin bir yenisi daha çıktı.

Portekizli futbolcunun bu belgelerde 'Topher' takma adını kullandığı görülüyor. Yetmezmiş gibi tecavüz iddiasına istinaden başka itiraflar da geldi!

Ödül alsa ortalık karışmaz mı?

Ödül alsa ortalık karışmaz mı?

Ronaldo'nun 2009 yılında avukatına yaptığı itiraflar fena... Pozisyon ayrıntısından süreye kadar, gereksiz bütün detaylar var.

Ballon d'Or adayları geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Ronaldo'nun da adaylar arasında olduğunu gördük. Sizce Ronaldo şimdi futbola dair herhangi bir ödül alsa, ortalık karışmaz mı?

Eğer Ronaldo böylesine yüz kızartıcı bir suç işlemişse -ki iddialar oldukça kuvvetli- gerçekten kelimeler kifâyetsiz... Ronaldo, en ağır şekilde yargılanmalı. En büyük cezayı almalı. Ve bu örnek olmalı diğer futbolcular için de...

İkisi de hayal kırıklığı yaratmıştı

İkisi de hayal kırıklığı yaratmıştı

Eğer Ronaldo tam da bu süreçte ödüllendirilirse ortalık karışır hem de fena karışır... Dünya Kupası öncesinde birçoğumuz dedik ki, "Bu turnuva muhtemelen Mess ve Ronaldo'nun son Dünya Kupası olacak. Bu yüzden ikisinden biri muhtemelen turnuvanın yıldızı olacak."

Ama yanıldık. Messi de Ronaldo da beklentilerin altında kaldı. Hem bireysel hem de takım olarak.

Messi yetenekli, Ronaldo çalışkan

Messi yetenekli, Ronaldo çalışkan

Ronaldo, büyük bir yıldız. Hatta gelmiş geçmiş en büyük futbol yıldızlarından biri. Ama popüler kültürde bu kadar fazla yer işgal etmesinin sebeplerinden biri de özel hayatı. Geceler, eşittir Ronaldo...

Messi ve Ronaldo arasındaki mukayesede ne diyorduk? Messi doğal yetenek, Ronaldo ise çalışkan...

Ateşle oynamaya gerek var mı?

Ateşle oynamaya gerek var mı?

Ama Ronaldo çalışkanlığının haricinde aynı zamanda hızlı, çapkın ve serseri... Yıllarca böyle tanıdık onu. Bu iddialar gündeme geldikten sonra ise masum olmayan, emeğini çöpe atabilecek kadar ateşle dans eden, ateşle oynayan bir isim haline geldi.

Buna gerek var mı peki? Genele yoralım... Yıllarca didiniyorsunuz, çalışıyorsunuz, sonra tak!

Prestij kaybı 

Prestij kaybı 

Yaptığınız korkunç bir şeyle kariyeriniz, markanız lekeleniyor.

Messi ve Ronaldo kapışmasında her zaman Messi'yi tutmuş biri olarak, şu son yaşanılan olaylardan sonra düşündüm: Ölürüm Messi!

Üzgünüm ama Ronaldo'nun karizması acayip dağılmış vaziyette. Spiegel'den başka bir belge daha yayımlanır mı bilinmez. Ama Ronaldo'nun ciddi bir prestij kaybına uğradığı ortada...
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak