Cristiano Ronaldo'nun saç ekim merkezi girişimini batırma ihtimali var mı?

Bir süredir Cristiano Ronaldo'nun saç ekim merkezi açacağı iddia ediliyordu. Kişisel bakım deyince akla gelen ilk isimlerden olan Ronaldo, yeni bir yer açmadı ama İspanya'daki bir kliniğin yüzde 50 hissesini satın aldı. Peki vücuduyla, saçıyla, duruşuyla ve maskülenliğiyle sadece kadınların değil, erkeklerin de (Ronaldo olmanın) hayalini kurduğu CR7'nin bu girişimde başarısız olma ihtimali var mı?

Cristiano Ronaldo'nun saç ekim merkezi girişimini batırma ihtimali var mı?

İş hayatının yabancısı değil

İş hayatının yabancısı değil

Dünyanın en ünlü isimleri genellikle kendi alanlarıyla sınırlı kalmayıp birçok farklı ülkede, değişik sektörlerde girişimlerde bulunuyor. Cristiano Ronaldo'nun markaları arasında ise iç giyim ve çorap markası olan CR7 Underwear, parfüm markası CR7 Fragrances, merkezi Portekiz'de bulunan ve Ronaldo'nun ortağı olduğu Pestana Hotel ve daha birçok irili ufaklı iş kolu var.

a

a

Yüzü olduğu markalar aracılığıyla ya da ortak olduğu işlerle genellikle erkeklere hitap eden, gücü ve estetiği temsil eden Ronaldo, yeni girişimiyle de yine estetik ve dış görünüş odaklı bir iş yapıyor. Son dönemin belki de en revaçtaki işi olan saç ekimi, güvenilir merkez bulmanın da zor olduğu tıbbi bir alan.

a

a

Sektöre olan ilgilinin aşırı artması ve 'saç ekme turizmi' gibi bir turizm alanının oluşması, bu sektörün de suistimal edilmesine sebep oldu. Saç ekim merkezi adı altında çok fazla dolandırıcı türedi. Ronaldo da piyasadaki bu açığı görmüş olacak ki maskülenlikle, testosteronla özdeşleşmiş biri olarak hemen kendi yüzünü kullandı ve hem güven hem saç dökülme problemi yaşayan erkeklere umut oldu.

"Calm down"

"Calm down"

Ronaldo'nun gollerinden sonra yaptığı klasik "Ben burdayım raad olun" anlamına gelen 'calma' hareketini şimdi de saç dökülme problemi yaşayan ama güvenilir saç ekim merkezi bulamayan insanlara yapması bekleniyor.

a

a

"Önemli olan iç güzelliği" dense de herkes bir Ronaldo olmak ister. Hem dış görünüş hem de kariyer anlamında kendisi ideal bir alfa erkek çünkü.

Sektörün tozunu attırır

Sektörün tozunu attırır

Ronaldo'nun bu girişimi büyük ihtimalle İspanya'yla sınırlı kalmayacak ve dünyanın birçok bölgesine yayılacaktır. Türkiye'de de iş bağlantıları bulunan Ronaldo, saç ekimi konusunda adeta bir merkez olan Türkiye'ye de uğrayabilir. 'Yeni saç ektirmiş Arap' görmeden günü geçmeyen İstanbul sakinleri bu duruma hazırlıklı olsunlar lütfen. 

"Ronaldo'nun şirketinde ektiririz, koskoca Ronaldo'nun bizi kazıklayacak hali yok" diye düşünen on binler, Ronaldo isminin verdiği güvenle CR7 Saç Ekim Merkezi'ni zirveye taşıyabilir.

Ronaldo'nun herhangi bir alanda başarısız olma ihtimali düşük zaten. Kendisinde o hırs, o azim varken saç ekim işine de girse, kuru temizleme işine de girse zirveye çıkar. İhsan Yıldırım'ı bile alt edebilecek kadar başarı tutkunu biri o.

"Her eve bir Ronaldo"

"Her eve bir Ronaldo"

Ronaldo saçı, Ronaldo vücudu, Ronaldo boxer'ı, Ronaldo parfümü, Ronaldo küpesi, Ronaldo duruşu derken "her eve bir Ronaldo" kampanyası başlayacak diye korkar olduk. David Beckham'dan sonra kitleleri hem başarısı hem dış görünüşüyle etkileyen ilk erkek sporcu desek yanlış olmaz herhalde.

Sportif alandaki efsanevi başarısının yanında marka olmayı da layıkıyla başarabilen biri Ronaldo. Portekiz'in 100 bin nüfuslu, fakir Funchal bölgesinde doğmuş çiroz bir çocuğun zirveye çıkma hikayesinde 'saç ekim merkezi' çok küçük bir detay aslında. Fakat bu merkezin rağbet görmesinin neredeyse kesin olması, onun hayat hikayesi hakkında önemli ipuçları veriyor.

Bu makaleye ifade bırak