Hakkari

Yerel Haber
12 Eylül 2018 - 17:23

Çukurca Rafting Takımı Çatak'a Uğurlandı

HAKKARİ (AA) - Çukurca rafting takımı Van'ın Çatak ilçesinde düzenlenecek Türkiye Rafting Şampiyonası'na katılmak üzere uğurlandı.

İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince kurulan rafting takımı Van'ın Çatak ilçesinde düzenlenecek Türkiye Rafting Şampiyonasına katılıyor.

Bir süredir deneyimli eğitmenleri eşliğinde Zap Deresi'nde şampiyonaya hazırlanan gençler, ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayça ile eşi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazlı Gökçen Ayça tarafında Çatak ilçesine uğurlandı.

Burada açıklamada bulunan Kaymakam Ayça, Çukurca ilçesinin doğa sporlarına uygun olduğunu söyledi.

Bu bilinçle doğa sporları ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini belirten Ayçan, şunları aktardı:

''Bu kapsamda rafting, kaya tırmanışı ve dağcılık alanlarında yoğunlaşıyoruz. Ama en çok üzerin de durduğumuz ve en çok yatırım yaptığımız alan rafting oldu.Nisan ayında fotoğraf yarışması düzenlemiştik. Bu yarışmada rafting büyük ilgi gördü. Bizde raftingi burada sürekli yapılır hale getirmeye karar verdik. Rafting takımları oluşturduk. Milli takımda yer alan sporcularımız ilçemize getirerek bu gençlerimize eğitim vermeye başladılar. Takımımızı Çatak'ta düzenlenecek olan yarışmaya uğurladık. Çukurca takımı olarak inşallah kazanacaklar.''

Bir süre önce vatandaşların hizmetine sunulan ve Zap Dere'si kenarında bulunan mesire alanına rafting tesisi kuracaklarını ifade eden Ayça, ''Projemizi DAP idaresinin desteği ile yürütüyoruz. İhalesini yaptık inşallah bir buçuk ay içerisin de tamamlanmış olacağız. Doğa sporları için uygun olan Çukurca’nın tanıtımını sağlayacak önemli bir proje olarak görüyoruz. DAP idaresi başkanlığımıza projeye olan desteleri için teşekkürlerimi sunuyorum.'' dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.