Geri Dön

10 yıllık araştırma bu kremi çıkardı

En çok ilgi gören kozmetik ürünlerinden biri olan yaşlanma karşıtı kremlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bunlardan biri de Vichy’nin Liftactiv Derm Source bakım kremi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Vichy ürün müdürü Görkem Yurtlu 10 yıllık bir araştırmanın sonucu olan ürünün, 35 yaş üstü kadınların ciltleriyle ilgili şikayetlerine çözüm sunduğunu söylüyor.

10 yıllık araştırma bu kremi çıkardı

Türk kadının yaşlanma karşıtı kremlere ilgisi nasıl? Neyi seviyorlar en çok?

Kırışıklık karşıtı bakım Türk kadınının olmazsa olmazlarından biri. Daha çok kanıtlanmış etki ve araştırmaları seviyorlar, test edilmiş güvenilir bir markadan almak istiyorlar.

Yeni ürününüzün paraben içermediğini söylüyorsunuz. Bu ne anlama geliyor?

Paraben, kremlerin raf ömrünü uzatan bir madde. Cilde zararlı olduğu kesin olarak kanıtlanmamakla birlikte, faydası olmadığı biliniyor. Biz de cilde faydası olmayan bir bileşen kullanmıyoruz ürünümüzde. Bu madde olmadan raf ömrünü uzatabiliyoruz.

Bu ürünü ortaya çıkaran 10 yıllık araştırmadan bahseder misiniz?

Cildin bir katmanı üzerinde yapıldı. ‘Papiler dermis’ adını verdiğimiz bu katman ‘epidermis’ ile ‘dermis’ katmanın arasında bulunuyor. Eğer bu bölge bir şekilde aktive edilir ve çalışması tetiklenirse hem dermis hem de epidermis üzerinde inanılmaz etkileri görülüyor ve bir anda o bölgeler tekrar çalışmaya başlıyor. Bu araştırmalar sırasında 35 yaşından sonra bu bölgenin azaldığı ve öldüğü de gözlemlenmiş. Bu bölge azaldıkça yaşlanma belirtileri artmaya başlıyor. O yüzden bu bölüm bizim için çok önemli. ‘Rhamnose’ adı verilen şeker kökenli bitkisel bir molekül papiler dermis katmanını aktive ediyor. Eczacılık alanında yatıştırıcı özelliği bilinen bir molekül aslında ama yaşlanma karşıtı özelliği bugüne kadar bilinmiyordu. Cilt bakımında ilk defa yüzde 5 oranında olmak üzere kullanıldı. Yani biz bu ürünle cildinizin gençlik kaynağını aktive ediyoruz.

Ürünün gözlenebilir sonuçları neler?

İlk uygulamadan dört gün sonra gözle görülür sonuçlar elde ettik. 49 kadınla yapılan bir testimiz var, ürünü bizzat kullanan kadınların yorumları ciltlerinin gözle görülür bir şekilde daha düzgün, daha ışıltılı, daha genç ve nemli olduğu yönündeydi. Bunlar zaten 35 yaş üstü kadınların yakındıkları konular. Laboratuar ortamında yapılan testlerden elde ettiğimiz sonuç, iki aylık düzenli kullanım sonrasında yüzde 20’ye varan kırışıklık azalması.

Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber