40 yılın özeti

Timur Selçuk 22 ünlü bestesini "Seçkiler" adlı albümünde derledi...

40 yılın özeti

40 yılın özeti

Timur Selçuk 22 ünlü bestesini "Seçkiler" adlı albümünde derledi...

Şarkı formunu severim...... Fakiri, zengini, okumuşu, cahili, güzeli, çirkini, kucaklayan bir türdür" diyor Timur Selçuk 40 yıllık müzik kariyerinin en sevilen parçalarını topladığı "Seçkiler" albümünün kapak notlarında... Not, müzisyenin müziğe bakışını da gayet güzel açıklıyor. Zira, Selçuk yıllardır Türk toplumunun aynası olan geleneksel Türk müziğini, Türk şarkılarını keşfediyor, kuşaklara sevdiriyor. Geleneksel müziklerimizden yaptığı düzenleme ve orkestrasyonların yanı sıra, etkilendiği şairlerin şiirlerine müzikler yazıyor.

Dostlara ithaf...
"Seçkiler"deki parçaların hemen tamamı Timur Selçuk’un dostlarına ve sevdiği, sözlerini aldığı şairlere ithaf edilmiş. Albümde ustanın "Sen Nerdesin", "İspanyol Meyhanesi", "Kara Sevda", "Dönek Türküsü", "Nereye Payidar", "Beni Kör Kuyularda", "Beyaz Güvercin", "Memet", "Sevmek Delilik", "Yaşayamam Sensiz", "Pireli Şarkı", "Güneşin Sofrasında Söylenen Türkü", "Bir Resimde Sen", "Ekonomi Bilmecesi" gibi klasikleriyle, Eurovision’a da katılan "Bana Bana" adlı bestesi de var.CUMARTESİ
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber