Açık hava sinema keyfi başlıyor

Yaz geliyor, açık hava etkinlikleri de yavaş yavaş başlıyor... Uniq İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde yaz boyu komediden korku sinemasına film gösterimleri olacak

Açık hava sinema keyfi başlıyor

İstanbul ve Başka Sinema işbirliğiyle hayata geçecek Uniq Açıkhava Film Festivali 1 Haziran’da yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile başlıyor. Festivalde animasyondan belgesellere, komediden korku sinemasına geniş bir film seçkisi sunulacak.

Cannes, Berlin gibi festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış filmler, Türkiye’den bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Reha Erdem, François Ozon, Yeşim Ustaoğlu gibi ünlü yönetmenlerin son filmlerinin yanı sıra dünya sinemasının dikkat çeken genç yönetmenlerin yapıtları festival kapsamında yaz boyunca salı, perşembe ve pazar akşamları Uniq Açıkhava Sahnesi’nde sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde gösterilece filmlerden bazıları; “Julieta” (4 Haziran), “Ayışığı / Moonlight” (11 Haziran), “Kaptan Fantastik / Captain Fantastic” (20 Haziran)... Festival, ölümünün birinci yıl dönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek “Sürü” filmi ile 16 Eylül’de sona erecek. Biletler 25 lira.

Mavi yelken balığı Kemer'de görüntülendiDünyanın en hızlı deniz canlısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren soyu tükenmek tehlikesiyle karşı karşıya olan yavru mavi yelken balığı (Marlin Fish Spearfishing), Antalya'nın Kemer ilçesinde görüntülendi.Kemer G Marina'da soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan dünyanın en hızlı deniz canlısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na yavru mavi yelken balığını görenler, cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Bazılarının yunusa bazılarının ise kılıç balığına benzettiği yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki balık, uzun süre marina içinde yatlar ve gezi teknelerinin arasında yüzdü. Balık, renklerinin güzelliği ve hareketleriyle dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber