Geri Dön

Anneler Günüm kutlu olsun

Bugün sadece “annii annii” diyerek bana sarılan ve henüz hediye alamayacak kadar küçük olan oğlumun bana “Anneciğim Anneler Günün kutlu olsun” diyeceği günleri dört gözle bekliyorum

Anneler Günüm kutlu olsun

Yarın Anneler Günü. Benim oğlumla geçireceğim ikinci Anneler Günüm. İlk Anneler Günüm emzirme seansları ve uyutma çabalarıyla geçmişti. Ama oğlum büyüdü, bu sene Anneler Günü’nü eskisi gibi ailece kutlayacağız.
Kendimi bildim bileli Anneler Günü’nde rahmetli anneanneme gidilirdi. Anneannem, babaannem, yengem, annem ve kardeşim olmak üzere ailenin tüm kadınları bir araya gelir, anneannemin pırasalı böreğini ve babaannemin cevizli kekini afiyetle yer, onlara aldığımız hediyeleri verip ve gün boyu kadınlar matinesi misali uzun sohbetler ederdik. Aile büyüklerim artık hayatta değiller ama bu günü benim için daha da anlamlı kılan oğlum var şimdi hayatımda. Şimdilerde sadece “annii annii” diyerek bana sarılsa da “Anneciğim Anneler Günün kutlu olsun” diyeceği günleri dört gözle bekliyorum.

Babalar dikkatle okusun
Geçenlerde Sadekar’ın Şems koleksiyonundan bana Konya seyahatlerimi hatırlatan bir yüzük beğendim ve eşime gösterip “Bana Anneler Günü hediyesi ne alacaksın?”
diye sorduğumda yarı şaka yarı ciddi;
“Sen benim annem değilsin ki, sana
oğlun alsın hediye” deyiverdi. Yılmadım, Anneler Günü’nde isteklerimi liste yaptım. Kocam sana söylüyorum ama bütün babalar siz anlayın lütfen.
l Tüm aile hep birlikte brunch’a gidelim, mekanı ben seçmeyeyim,
sürpriz olsun.
l Ev işlerindeki işbölümümüz
bir günlüğüne rafa kalksın. Mutfakta parmağımı oynatmayayım.
l Sevdiğim dergiler ve çayım ayağıma gelsin, iki saat kimseler beni rahatsız etmeden ayaklarımı uzatıp keyif yapayım. Yorgunluktan uyuyakalırsam, bırakınız uyuyayım.
l Anneni de unutma. Bu sene Anneler Günü’nde onun hediyesini de sen seç, o da şaşırsın, sevinsin.
l Ufaklığın yemeği, banyosu, uyku saati... Bugün izindeyim, bilmem anlatabildim mi?

Atölyelerde hediyenizi kendiniz hazırlayın
Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz,
o gün bir paket açsam pek güzel olur. Oğlum henüz hediye alamayacak kadar küçük ama babası ile birlikte bana resim yapabilir, hamurdan heykel yapabilir. Yeter ki saklayabileceğim, yıllar
sonra bakabileceğim bir anım olsun. Aklınıza fikir gelmiyorsa, farklı
atölyeler size yardımcı olabilir.
l Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Origami Çiçek Bahçesi’nde minikler annelerine kendi elleriyle renkli kağıtlardan harikalar yaratacaklar
(Bugün, saat 13.00, 7-9 yaş, ücreti 39.50).
l Ataşehir’deki Optimum Outlet’te çocuklar anneleri için fotoğraf çerçeveleri ve hediye kutuları hazırlayacaklar (Bugün ve yarın, saat 15.00-17.00, ücretsiz).
l Kağıthane’deki Axis AVM’de alçıya el baskı atölyesi ile çocuklar keyifli zaman geçirirerek annelerine hediyelerini hazırlayacak (Yarın, 14.00-18.00, ücretsiz).
l Feneryolu’ndaki Mini Kitchen’da anneler çocuklarıyla birlikte harika bir pasta atölyesine katılacak (5-9 yaş, 11.00-13.00, anne çocuk birlikte, ücreti 100 TL).
l Çocuklar, Happy Nest’te “Pon Pon Çiçek Yapımı Atölyesi”ne katılarak renkli, birbirinden farklı, hiç solmayan güzel çiçekler yaparak annelerine hediye edebilecek (Yarın, ücreti 50 TL).
l Pera Müzesi’ndeki “Andy
Warhol: Herkes için Pop Sanat Sergisi” kapsamında anneler çocuklarıyla
birlikte Andy Warhol’un popüler kültür ürünlerini inceleyecek, çocuklar kendi
pop sanat ürünlerini ve annelerine
özel kartları tasarlayacaklar (Yarın, saat 14.00-16.00, 4-12 yaş, ücretsiz).

Anne sevgisi dolu kitaplar

l Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Ayşegül Anneler Günü Çiçeği”nde Ayşegül, erkek kardeşi ve köpeği Fındık’ın Anneler Günü kutlamasını anlatıyor.
l “Neden Annemi Çok Seviyorum” (Mikado Yayınları) isimli kitabın her sayfasında annelerin bir özelliği anlatılıyor. Çocukların ve özellikle annelerinin ilgilerini çekecek son derece renkli bir kitap.
l Tudem Yayınları’ndan çıkan “Bil Bakalım Seni Ne Kadar Seviyorum” küçük tavşanın büyük tavşana olan sevgisini anlatıyor.
l “Sevgi Kraliçesi”nde (KırÇiçeği Yayınları) annesi kraliçenin çok işi olduğu için aradığı sevgiyi bulamayan prensesin Sevgi Kraliçesi’ni arama hikayesi kaleme alınmış.

Anneme not..

Annem Emel Altınok’a...
Bende, kardeşim Duygu’da
ve büyümekte olan oğlum Kemal’de emeğin çok.
Ne kadar teşekkür etsem az. Anneler Günün kutlu olsun! Daha nice Anneler Günü’nü birlikte kutlamak dileğiyle.

29 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni29 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber