Geri Dön

Bekarlığa kına gecesi

Geçmişi Dede Korkut Hikayeleri’ne dayanan kına, tam unutulmaya yüz tutmuştu ki son yıllarda küllerinden doğdu ve bekarlığa veda partileriyle Türk usulü harmanladı. “Bekarlığa Kına Gecesi” en iyi nerelerde kutlanır diye soran kızlarımıza işte bir rehber

Bekarlığa kına gecesi

Kız anası kız anası, hani bunun öz anası? Biz kına yakacağız, izin versin beybabası!” Sevgili kızlar ve gelin adayları, kına haberimize hoş geldiniz. Yolculuğunuz süresince yanınızda bindallı, mum, el gülü, kına tepsisi, kına kemeri ve kına kesesi bulundurmanızı tavsiye eder, her an oynamaya hazır hale gelmek için kemerlerinizi çözmenizi rica ederiz.
Bir ara popülerliğini kaybetmiş olsa da kına geceleri yeniden zamane kızlarının gözdesi. Bir yandan klasik kına geceleri devam ederken öte yandan bazı genç kızlarımız da yaratıcılıklarını kullanıp “kına”yı daha eğlenceli ve modern hale getiriyor.
Mesela hamamda kadın kadına buluşmak ve eğlenmek aynı eski Türk filmlerinde olduğu gibi yeniden moda ama bu sefer kına eğlencesinde. Lüks hamamlar, hatta lüks otellerin SPA’larında düzenlenen özel kına gecelerinde kına da, peştamal da geline ve arkadaşlarına kese ve köpük masajı da var. Hatta zeytinyağlı büfesinden fasıl heyetine kadar pek çok sürprizle de karşılaşabilirsiniz.
Bir de kınanın ve bekarlığa veda partisinin birleştiği bir versiyon var ki bu evlere şenlik bir durum. Cahide 15 sağ olsun, kına gecesini bekarlığa veda partisiyle bir harmanladı, gelin adayları coştu. Ondan sonra fasıl mekanlarında, gece kulüplerinde, otellerde kına ve bekarlığa veda iç içe geçti.
Her bünyeye göre kına ritüelimiz var. Yapmanız gereken tek şey bir koca adayı bulmak.

Hamamlar

Tarihi mekan isteyenlere
Çemberlitaş Hamamı

Gelin hamamı için geline ücretsiz kese ve köpük masajı yapılırken ayrıca bindallı, kına tepsisi, kına örtüsü, gelinin arkadaşlarına taç ve hediye kınalar veriliyor. İşin eğlencesi Kubbe Kafe’de yapılıyor. Yiyecek ve fasıl ekibini eklemek isteğe bağlı. Fiyat da kişi başı 30 liradan
90 liraya kadar çıkabiliyor.

SPA ve zeytinyağlılar
Swissotel/Amrita SPA

Maksimum 10 kişi çağırabileceğiniz gelin hamamınıza kınayı ve müziği dışarıdan kendiniz getiriyorsunuz. Amrita SPA, geline ve arkadaşlarına kese, köpük ve cilt bakımı yaparken birbirinden lezzetli, zengin bir zeytinyağlı büfesi sunuyor. İki saatliğine size özel kapanacak SPA ritüelinin ücreti 2 bin 500 lira.

Bekarlığa kına gecesi

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nda kına eğlencesi bir başka...

Altın kaplama hamam tası
Hürrem Sultan Hamamı
Şöyle Osmanlı usulü bir gelin hamamında kına yakmak ister misiniz? Cevabınız evet ise altın kaplama hamam tasınız, ipek peştamalimiz ve kesenizle birlikte kızlardan oluşan fasıl ekibi sizleri Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nda ağırlamaya hazır. Kına yakmayla ilgili her türlü malzeme de onlardan. Hamamın soğukluk bölümünde yapılan kına partisinde de açık büfe sizi bekliyor olacak. Hafta içi 4 bin avro, hafta sonu da 5 bin avro ödeyerek unutulmaz bir gelin hamamı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mekanlar

Bekarlığa kına gecesi

Nomads’deki kına gecelerinde davul ve dansöz eşliğinde gelin adayına kına yakılıyor.

Bu gece hüzünleri değil, kocamı evde bıraktım
Cahide Düğün Sarayı

Bildiğiniz üzere Cahide, adeta deli bir kız. Her sezon ismini, dekorasyonunu ve konseptini değiştiriyor. Bu yaz da karşımıza Cahide Düğün Sarayı olarak çıkıyor. Sakın yanlış anlaşılmasın, burası hâlâ bir gece kulubü. Sadece canı bu yaz böyle düğün, dernek takılmak istemiş. Peki bu yaz Cahide Düğün Sarayı’nda kına ve bekarlığa veda nasıl bir birleşimle karşımıza çıkacak? Arkasına tenekeler bağlanmış bir gelin arabası mı dersiniz, gerdek gecesi yatağı mı dersiniz, gelinlerine özel olarak tasarlanan bir Cahide gelinliği mi istersiniz... Bir de konsept tişörtleri var: “Bu gece kocamı evde bıraktım” gibi... Bunların yanı sıra gelinlerin de içinde olduğu bir drag queen şov olacak. Gelin adaylarının masasına “Genç Kız Rüyası” isimli dev şampanya kadehleri, içindeki dev pipetlerle gelecek. Bir de niyet kutuları olacak, bu kutulardan niyet seçenler, kartın arkasında yazan rakam kadar shot içmek durumunda kalacak. Hafta içi 150 lira, hafta sonu 210 lira ücreti olan bu eğlencenin içine limitsiz yerli içki dahil. Uzun boylu bir yemek seremonisi istemeyenler, kına gecesini barda da kutlayabilir.

Arabik kına böyle yakılır
Nomads

Tasarımıyla klasik bir Arap evini yansıtan Nomads’de Arap ve Türk müziğiyle dolu bir organizasyon yapmak kulağa eğlenceli geliyor. Özel bir oryantal şov ve davullar eşliğinde 23.30’da gelin adayına yakılan kınanın ardından sabaha kadar göbek atılıyor. Kına ve duvak Nomads’den. Kişi başı ücreti ise190 lira, limitsiz yerli içki de bu fiyatın içinde.

9-8’lik bir kına gecesi
Ziyade Fasıl

9-8’lik bir kına gecesine hazır mısınız? Kına geceleri Ziyade Fasıl’da bir başka güzel oluyor ne yalan söyleyelim. Sizin için hazırlanmış özel kına gecesi masasında gelin duvağınız, melek kanatlarınız, geleneksel bindallı kaftanınız, kına tepsiniz ve tabii ellerinize yakacağınız kınanız hazır ve de nazır. Hepsi ücretsiz. Mekanın kıpır kıpır fasıl ekibi hem gece boyunca sizleri coşturuyor hem de kızlar korosu “Yüksek Yüksek Tepeler”i söyletip gözünüzden yaş getirmeye çalışıyorlar. Ziyade Fasıl’da kına gecesi yapmak istiyorsanız, limitsiz yerli içki dahil, kişi başı 130 lira veriyorsunuz.

Diğer alternatifler

Neşemore Taverna:
Önce kına yakın, sonra Rum müziğiyle tabak kırın. Evlenmeden önce deşarj olmada son nokta!
Armada İstanbul:
Ben klasikten şaşmam diyenlere Armada İstanbul’u öneriyoruz. Otelin organizasyon ekibi, kına gecesinin yapılacağı salonu sedirler, tabureler, siniler, allı güllü yazmalarla donatarak gelini de salonun baş köşesine alıyor. İşte size Anadolu kokan bir kına gecesi!

Yunanistan'dan skandal hareketYunan askerinin göçmenleri yasa dışı yollarla Türkiye tarafında bıraktığı görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber