“Beni zorlayacak işlerin peşindeyim”

Küçük yaşlarda oyunculuğa adım attı, yıldızı gün geçtikçe parladı... Neslihan Atagül, “Benim için önemli olan, güzel senaryolarda farklı karakterleri oynayabilmek. Beni zorlayacak işlerin peşindeyim” diyor

“Beni zorlayacak işlerin peşindeyim”

Yaprak Dökümü dizisiyle oyunculuğa adım atan Neslihan Atagül, her projede, canlandırdığı her rolde üzerine koyarak ilerledi. Şimdi kariyerinin en parlak dönemini yaşıyor. Yüzü olduğu Pantene’in yeni reklam filmiyle ekranda olmaya hazırlanan Atagül’le, “Kara Sevda” bittikten sonra neler yaptığını, eşi Kadir Doğulu’yla mutlu evliliğini, oyunculuk sektörünü ve hayallerini konuştuk.

“Kara Sevda” dizisi bittikten sonra uzun bir tatil yaptınız sanırım. Yaz nasıl geçti?

“Kara Sevda” döneminde çok yoğun çalıştık. Aynı zamanda Pantene ve başka işler de oldu. Sadece bir ay tatil yapabildik. İlk defa karavanla seyahat ettik. O 33 gün inanılmaz şeyler öğretti. İki köpeğimizle gittik. İnanılmaz bir özgürlük.

Rota nasıldı?

Yunanistan’da iki yere uğradık, oradan İtalya’ya geçtik.

“Joker’i oynamak çok isterdim”

Hayranlarınız sizi ekranda görmek için sabırsızlanıyor. Yeni projeler var mı?

Değerlendiriyoruz ama şu an net bir şey yok. Bu biraz da benim dinlenmek istememden kaynaklanıyor. Uzun zamandır ilk defa böyle bir boşluğum oldu. Kendime vakit ayırayım, biraz enerji depolayayım istiyorum. Okuyamadığım kitapları okuyorum, izleyemediğim filmleri izliyorum. Sergilere gideceğim.

Çağatay Ulusoy’un yeni dizisindeki partneri olacağınız yazıldı. O haber doğru değil o zaman?

Doğru değil. Dediğim gibi net hiçbir şey yok.

“Kara Sevda” neler öğretti?

Sabretmeyi öğretti. Hem karakter (Nihan) hem de Neslihan açısından... Sonuçta oynadığın rol de aslında senden çıkıyor. Duygularınla başka bir karakter yaratıyorsun. Benim tekniğim bu.

Bundan sonrası için ne düşünüyorsunuz?

Üzerine koyarak devam etmek hep düşündüğüm bir şey... İnanmadığım hiçbir şey yapmıyorum. Benim için önemli olan, güzel bir senaryoda yer almak, daha farklı bir karakter oynayabilmek.

Senaryo seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz? İşin matematiğini çözdünüz mü?

Bence o çözülecek bir şey değil. Ekran yüzleri, seyirci kitlemiz çok değişti. Algılar çok farklılaştı. O yüzden projeyle ilgili sorumluluğun da oyuncuya yüklenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Hedeflediğim, hep iyi projelerde yer almak. Güzel bir senaryoda, dişi bir karakteri oynamak. Dişi derken önümü açabilecek, kendimden bir şeyler verebileceğim ve beni zorlayacak işlerin peşindeyim.

“Beni zorlayacak işlerin peşindeyim”

Gönlünüzde yatan bir rol var mı?

Spesifik olarak şöyle bir rol oynasam ne güzel olur diyemem ama Joker’i oynamak çok isterdim.

Pantene’in yeni reklam filmiyle ekranda olacaksınız. İş birliğinizin kaçıncı yılındasınız?

Bir yıl doldu, devam ediyoruz. Yeni reklam filmini izlediğimde çok beğendim. Marka, pratik ve akıllı insanlarla çalışmayı tercih ediyor, gerek teknik ekip, gerek kendi bünyesinde.

Saçınız gerçekten sağlıklı ve güzel. Özel bir sırrınız var mı? Genlerden mi şanslısınız?

Annemin de saçı çok güzel ve sağlıklıdır. Biliyorsun ki her şey sağlıklı beslenmeyle başlıyor. Ve uyku... O yüzden her seferinde şunu söylüyorum: Pantene 3 Dakikada Mucize Krem’i kullanın ama onun öncesinde zaten beslenmenize dikkat etmeniz lazım. Bol su tüketmeniz lazım. Bir de düzenli uyku uyumak gerekiyor.

“Yine aynı Neslihan’ım”

13-14 yaşında oyunculuğa başlamak size neler öğretti?

Küçükken de soruyorlardı, “Psikolojini etkilemeyecek mi bu durum?” diye ama hiç öyle olmadı. Sanki bu benim hep hayatımda olan bir şeydi. Hayatın bana getirdiklerini kabul edip, yoluma devam ediyorum gibi baktım. Şimdi de böyle düşünüyorum. Bir şey değişmedi hayatımda, ben yine aynı Neslihan’ım.

O yaştaki Neslihan’ın aklına gelir miydi bir gün yıldız olacağı?

Ben hep hayal kurdum. Bir şampuan markasının yüzü olmak, bir dizide ve filmde oynamak... “Bir gün oyuncu olmak istiyorum” dedim. Gerçekten bir şeyin olmasını istiyorsan inanmak ve arzulamak gerekiyor. Ben de çok inandım, arzuladım ve çabaladım. Hırslı değilim ama çok azimliyim.

İşinizde çok titizmişsiniz, öyle mi gerçekten?

Evet titizim. Potansiyelimiz varsa elimizden gelenin en iyisini yapalım modundayım.

Bir ara aslana sarılmayı hayal ettiğini söylemiştiniz. Hâlâ hayallerinizi süslüyor mu?

Hâlâ var o hayal. Biraz zor galiba ama sarılırım bir gün, neden olmasın? Erkek aslana sarılmak istiyorum, yelelerine...

Başka neler süslüyor hayallerinizi?

İzlanda’ya gitmek, Kuzey Işıkları’nı görmek istiyorum. Bir de Moğolistan’a gitmeyi çok istiyorum. Seyahat etmek insana çok şey katıyor.

“Kadir’le frekansımız çok uyuyor”

“Beni zorlayacak işlerin peşindeyim”

Evlilik nasıl gidiyor?

Çok güzel. Her şey yolunda.

Evde nasıl bir Neslihan ve Kadir var?

Biz Kadir’le inanılmaz eğlenen insanlarız. Seyahat etmeyi çok severiz. Birlikte film izlemeyi severiz. İletişimimiz çok iyi. Her konu hakkında sohbet edip, sabahlara kadar konuşabiliriz. Hayat arkadaşı diyorlar ya, gerçekten öyle.

“Evlilik aşkı öldürür” derler, sizce de öyle mi?

Evliliğin aşkı öldürdüğünü düşünmüyorum. Çiftler aşkı öldürüyor. Evlilik neden öldürsün? Bizde şöyle oldu; birbirimize daha sıkı sıkıya bağlandık. Aynı zamanda evlenince çok özgürleştik.

Anne olmak istiyor musunuz?

Her kadın illa ki istiyordur. Tabii ki ben de istiyorum. Ama bunun da zamanı var. Tarih belirlemek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Allah kısmet ederse bir gün çocuğumuz olur.

16 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber