Bitmeden yetişin

C.A.M Galeri’de açılan “In Shadow” sergisinde Ali Cabbar, Balkan Naci İslimyeli, Giuseppe Mastromatteo, Mehmet Kısmet, Murat Morova, Peter Hristoff ve Serkan Yüksel “gölge” kavramını eserleriyle inceliyor. Sergi 21 Ekim’e dek sürecek

Bitmeden yetişin

Bitmeden yetişin

Gölgelerin gücü adına

C.A.M Galeri’de açılan “In Shadow” sergisinde Ali Cabbar, Balkan Naci İslimyeli, Giuseppe Mastromatteo, Mehmet Kısmet, Murat Morova, Peter Hristoff ve Serkan Yüksel “gölge” kavramını eserleriyle inceliyor. Sergi 21 Ekim’e dek sürecek.

Bitmeden yetişin

Mutlaka görün

İKSV binasının giriş katında 12 Kasım’a dek “Bilgelik Evi” adlı sergi yer alacak. Naz Cuguoğlu ve Mine Kaplangi’den oluşan Collective Çukurcuma’nın küratörlüğünü üstlendiği serginin ismi 8’inci yüzyılın başlarında Bağdat’ta kurulmuş Bayt-al Hikma’dan geliyor. Sergi üretim biçimlerini etkileyen ve toplumsal koşulları şekillendiren bilgi edinme biçimlerini ele alıyor. Kalabalık bir sanatçı grubunun eserlerinin yer aldığı sergi 15. İstanbul Bienali’nin de paralel etkinliklerinden.

Taze açılıyor

Komşuluk hakkında

Mars İstanbul, 19 Ekim - 2 Aralık arasında ev içi ortamı ve komşuluk konularından yola çıkan “Muhtemeli İstemek” adlı sergiyi ağırlıyor. Video ve film gösterimlerinden oluşan sergide Jumana Manna ve Sille Storihle, Emma Leach, Sasha Litvintseva, Rosalind Nashashibi’nin çalışmaları yer alıyor. Küratörlüğünü ise Minou Norouzi üstleniyor.

7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber