Geri Dön

Bodrum’da 25 yıllık bir tatil klasiği

1984’te açılan Milta Torba Tatil Köyü’nün geleneği Işıl Club Bodrum’da sürüyor. Tesis son dokuz yıldır üst üste mavi bayrak aldı

Bodrum’da 25 yıllık bir tatil klasiği

Bodrum’a sekiz kilometre uzaklıktaki Torba’nın Kaynar mevkiinde bulunan Işıl Club Bodrum, yerli ve yabancı turistler için bir tatil klasiği haline geldi. Çam ve zeytin ağaçları arasında yaklaşık 20 dönüm yeşillendirilmiş alan üzerinde kurulu tesis kısa zaman önce yenilendi, özellikle odaları elden geçirildi. Odalar kablosuz internet bağlantısı ve LCD televizyonlarla daha konforlu hale getirildi.
Tatil köyünde masaj, sauna, kuaför, güzellik merkezi, Türk hamamı gibi olanakların yanı sıra, iş amaçlı gelenlerin hizmetinde bir de toplantı odası bulunuyor. Heyecan ve macera arayanlar için su sporları, rüzgar sörfü, katamaran, yelken gibi aktiviteler mevcut. Ama her şey su sporları ile sınırlı değil; mini futbol, tenis, masa tenisi, bilardo, voleybol oynamak isteyenler için de uygun olanaklar var.
Çocuklu aileleri de düşünen Işıl Club Bodrum’da çocuk havuzu, oyun parkı, yüzme dersleri, yarışmalar, spor aktiviteleri, çevre turları gibi imkanlar sunuluyor. Ayrıca profesyonel çocuk animatörleri eşliğinde animasyon programlarına katılmak mümkün.
Tesisin restoranlarında Türk yemeklerinin yanı sıra Ege ve Akdeniz mutfağından yaklaşık 120 çeşit lezzet sunuluyor.
Özellikle Belçika, Hollanda, Almanya, Rusya ve İngiltere’den tur operatörlerinin ilgi gösterdiği tesis, neredeyse uluslararası bir balayı merkezi niteliğine de kavuştu: Son yıllarda özellikle Almanya ve Belçika’dan çiftler toplu nikah kıyıp balayına buraya geliyor.

Bodrum’da 25 yıllık bir tatil klasiği


1994’te yeni yerine taşındı
Türkiye’nin tatil köyü olarak ilk turistik tesislerinden olan ve 1984 yılında Milta Torba Tatil Köyü olarak hizmete giren tesis 1994 yılına kadar aynı isim altında faaliyet gösterdi. Her şey dahil sisteminin öncüsü oldu, canlı animasyon ekibini başlatarak turizmde çeşitliliği yarattı. Torba’nın Kaynar köyüne 1994 yılında taşınan ve kendi mülküne geçen tesis 1995-2002 yılları arasında dünyanın önde gelen tur operatörü ACCOR´un bünyesinde yer alan Eldorador Milta Club ve Coralia Milta Club olarak hizmet verdi. 2006 yılında Milta Club Bodrum olan tesis 2007’den beri Işıl Club Bodrum adı altında çalışıyor.

“15 yıl üst üste gelen çok sayıda turist var”

Emir Bağ (Işıl Club Bodrum Genel Müdürü)
- Otel 1994’te inşa edilmişti, yıllar geçti. Odalar ve genel alanlar yıprandı. Her yıl 80-100 bin geceleme yaptığınızı düşünürseniz 10 yılda 1 milyon geceleme eder. Bu yoğun kullanım nedeniyle otel eskidi. Ayrıca etrafta yeni oteller açıldı, eskiler yenilendi. Hem eskidiğinden hem de bu rekabete ayak uydurmak için Işıl Club Bodrum 2006 yılında baştan aşağıya yenilendi. Odalar, restoranlar, spa, fitness salonu... Yenilenmenin yanı sıra otele iki de restoran eklendi: Balık ve İtalyan.
-Spa merkezi yaklaşık 1000 metrekare alana kuruldu. Beş spa odası, bir cilt bakım odası, terapi odası, hamam ve sauna var.
-Dünya turizminde liderliğe oynayan ülkelerde her yıl farklı tatil anlayışı sunan destinasyonlar ortaya çıkıyor. Bu nedenle tesisimize gelen turiste her yıl farklı tatil, eğlence, dinlenme, kültür turları sunuyoruz. Tesisimizde 15 yıldır üst üste tatile gelen turistlerimizin sayısı oldukça fazla. Üç nesil tatil için tesisimizi tercih eden turistler var.

“Tüm odalar tatil köyünü görebilecek”

Bodrum’da 25 yıllık bir tatil klasiği


Alanında ülkenin önde gelen isimlerinden olan iç mimar Berna Bora, iki yıl önceki yenilenmeye imza attı. Tesisteki tüm odaların tüm tatil köyünü görebilecek şekilde yeniden dizayn edildiğini belirten Bora “Örneğin artık aşağıda fitness yaparken de camdan denizi görebiliyorsunuz. Duvarları kaldırdık. Banyoyu odadan desenli bir camla ayırdık. Çocuklu aileler geldiğinde oda içlerinde ilave yatak açılıyor ama bu, oda düzenini mahveder. Onun yerine biz odalarda, yatak yerine de geçebilen divanı kullandık. Modern çağın doğa ile uyumlu en iyi modellerini kullandık, en iyi tatil ortamını yarattık’’ diyor.


120 çeşit yiyecek
-Otelin 290 odası var, 640 yatak kapasiteli.
- Yaklaşık 40 dönüm arazi üzerine kurulu, bunun 20 dönümü yeşillendirilmiş alan.
-Toplam dört restoran, 7 bar bulunuyor.
-Açık büfe yemeklerde yaklaşık 120 çeşit yiyecek sunuluyor.
-Animasyon ekibi 30, su sporları ekibi 14 kişiden oluşuyor. Toplam personel sayısı 250.

l Kurulduğu 1984 yılından beri konaklama sayısı 1,5 milyonu aştı.

15 Aralık 2019 Magazin Bülteni15 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber