Geri Dön

Bu hafta ne var ne yok

Memet Ali Alabora ve eşi Pınar Öğün’ün başrolde olduğu oyun “Kendine özgür ülke Pinima”da geçiyor.

Bu hafta ne var ne yok

YARIN

Kendine özgür ülke Pinima
Demokrasi ile yönetilen ancak her şeye başkanın karar verdiği bir ülkenin anlatıldığı Mi Minör, yarın Maçka Küçükçiftlik Park’ta saat 18.00’de sahnelenecek.
Oyunun biletleri Biletix’te 18-45 TL.

PAZARTESİ

İlham kaynağı İstanbul
Yeni Zelandalı arp sanatçısı Natalia Mann’in İstanbul’dan ilham alan quartet projesi Pasif.ist, Alt Caz Sahnesi’nde 10 Aralık Pazartesi gecesi 22.00’de gerçekleşecek. Biletler Biletix’te 12.50-17.50 TL.

SALI

Konuk şef: Ali Poyrazoğlu
Yetenekli genç müzisyenlerin yurtdışında yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlenen Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası’nın “Özel Konseri”nin bu yılki konuk şefi Ali Poyrazoğlu. 11 Aralık akşamı 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan konserin biletleri Biletix’te 50-300 TL.

Pagagnini by Ara Malikian
Keman virtüözü Pagagnini’nin eserlerinden ilham alan Ara Malikian ve Yıllana’nın güldürüsünü klasik müzikle bir araya getiren topluluğu Pagagnini, müzikseverlere çağdaş klasik müzik konseri veriyor. CRR Konser Salonu’nda 11 Aralık Salı akşamı 20.00’deki konserin biletleri Biletix’te 18.50-48.50 TL.

ÇARŞAMBA

“Ateşin Mucizesi”
ilk kez Türkiye’de “Illuminaire/Ateşin Mucizesi”, Türkiye’de ilk kez TİM Maslak Show Center’da. Avrupa’nın en iyi ateş ve ışık gösteri topluluğu olarak tanınan Phoenix Creative’in sahneleyeceği gösteri 12-16 Aralık’ta gerçekleşecek. Biletler Biletix’te 49.25-120 TL.

PERŞEMBE

Danny Cavanagh yeniden
Anathema grubunun kurucu üyesi Danny Cavanagh, Anathema şarkıları ve Pink Floyd, Massive Attack, Metallica gibi grupların ‘cover’larından oluşan akustik seti ile yeniden İstanbul’da. İstanbul Jolly Joker’deki konser 13 Aralık Perşembe akşamı
21.00’de gerçekleşiyor. Biletler Biletix’te 39-56 TL.

CUMA

Manga mı Athena mı?


Manga ve Athena grupları yepyeni bir projeyle bir araya geliyor. İki grubun da yaratıcılıklarının sınırlarını zorladıkları, bilinen şarkıları hem bambaşka bir şekilde düzenledikleri hem de kendi tarzlarına has hale getirdikleri bu müzikal 14 Aralık akşamı 21.00’de Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek. Biletler Biletix’te 35-55 TL.

Aylin Aslım
Aylin Aslım, Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki üçüncü sezonuna devam ediyor. Konser 14 Aralık Cuma gecesi 22.30’da. Biletler Biletix’te 28.50 TL.

CUMARTESİ

Şeb-i Arus İstanbul’da
İstanbul ilk defa Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ölüm yıl dönümü olan Şeb-i Arus törenlerine ev sahipliği yapıyor. Sunuculuğunu Kenan Işık’ın üstlendiği tören 15 Aralık Cumartesi akşamı 20.00’de Ülker Sports Arena’da olacak. Biletler Biletix’te 25-235 TL.

Not edin!

* Yuri Bashmet - Rusya Büyük Senfoni Orkestrası 27 Aralık’ta CRR Konser Salonu’nda sahne alacak. Biletler Biletix’te 73.50-103.50 TL.
* Mark Knopfler beş yıl aradan sonra Türkiye’ye 27 Nisan’da geliyor. Konser Sinan Erdem Spor Salon’unda; biletler Biletix’te 100-380 TL.

13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber