Dekolteler derinden gidiyor

2019 İlkbahar/Yaz sezonunun en iddialı trendlerinden biri derin göğüs dekolteleri. V yakalı elbise ve bluzları seviyorsanız, biraz daha cesur olmaya var mısınız?

Dekolteler derinden gidiyor

Derin yırtmaçlar, sırt dekolteleri, asimetrik omuzlar bir yana… Moda dünyasının en ünlü tasarımcıları seksapelin dozunu artırmak istediğinde, önce V yakalara başvuruyor, koleksiyonlarındaki elbise, tulum ve bluzları neredeyse göbeğe kadar inen dekoltelerle daha dikkat çekici hale getiriyor. 2019 İlkbahar/Yaz sezonu da kesinlikle o dönemlerden biri. Ünlü yıldızların da favorisi olan Jacquemus, kısa sürede ikonikleşen beyaz gömleklerini ve renkli ceketlerini bu dekolteler sayesinde sıradan olmaktan kurtardı örneğin. Saint Laurent son birkaç yıldır olduğu gibi bu yaz da dekolteleri mini eteklerle buluşturuyor; Valentino, Elie Saab ve Giambattista Valli ise çiçeklerden, pastel renklerden yardım alarak onları romantik bir havaya sokuyor. “Zarafetten ödün vermeden derin V giymenin bir yolu var mı?” diye düşünenlerdenseniz, bu yaz moda dünyasının sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz.

EN CESUR ROSIE

Derin göğüs dekoltesi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Rosie Huntington-Whiteley oluyor. Üstelik yalnızca gece davetlerinde değil, günlük hayatta ve plajda da… Onun fotoğraflarına bakıp, derin yakaları hiçbir zaman avamlaştırmadan, zarafet ve özgüvenle taşıyor oluşundan öğrenilecek çok şey var. En önemli sırlarından biri ise bu dekoltelerle birlikte karmaşık renk ve desen birlikteliklerini kullanmıyor oluşu.

Dekolteler derinden gidiyor

STİL İPUÇLARI

Derin V’leri denemek için göğüslerinizin fazla büyük olduğunu düşünüyorsanız, içinde kup olan modelleri deneyebilirsiniz.

Dekolteniz aşağı doğru derinleştikçe, iki yakanızın arasındaki genişlik mesafesi daralmalı. Aksi halde çekici değil dağınık görünebilirsiniz.

Dekoltenin bittiği yere kemer takmak siluetinizi belirginleştirir ve daha formda görünmenizi sağlar.

Cesaret isteyen her trendde olduğu gibi, bunda da birinci kural üzerinizdekini çekiştirmemek. Eğer kendinizi rahat hissetmeyecekseniz giymeyin daha iyi.

Üzerinizdeki kıyafeti vücudunuza sabitlemek için, özel olarak satılan bantlardan yararlanabilirsiniz. Moda çekimlerinde ise çoğu zaman bildiğiniz çift taraflı bant kullanılıyor!

Dekolteler derinden gidiyor

Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber