Düzce'de "AB destekli" şenlik

Düzceliler 3-5 Ekim arası düzenlenecek uluslararası şenlik sayesinde illerinin deprem sonrası yeniden yapılanmasını kutlayacak...

Düzce'de "AB destekli" şenlikDüzcede AB destekli şenlik

Yaklaşık dört yıl önceki depremin yaralarını, Avrupa Birliği'nin de verdiği destekle saran Düzce, bu yeniden yapılanmayı
I. Uluslararası Düzce Yerel Kalkınma Şenliği ile kutluyor. 3-5 Ekim arasında gerçekleştirilecek şenliğe Düzce sokaklarında, Anıt Park ve Kalıcı Konutlar 12 Kasım Parkı'nda rastlamak mümkün.
Festivalin önemli konuklarından biri, Yunan sanatçı Manolis Mitsias. 4 Ekim'de sahneye çıkacak Mitsias, küçük yaşta kilise korosunda başladığı müzik hayatında ilk plağını 1969'da çıkardı. Bugüne dek de dünyanın pek çok ülkesinde konserler verdi.
Sokak müzisyenlerinden oluşan sekiz kişilik İtalyan dans grubu Giu'il Cappello ise izleyicilerin aktif olarak katıldığı bir dans şov sunuyor. Sadece tiyatro sahnesinde değil, sokakta da gösteriler yapan grubu da 4 Ekim'de yakalamak mümkün.
Yine İtalya'dan gelen, dokuz kişilik Nouvelle Lune adlı sokak tiyatrosu grubu 3-4 Ekim'de izlenebilir. Grup oyunlarında izleyicileri şaşırtan fantastik hikayeleri ve tuhaf kişilikleriyle tanınıyor.
Festivalde ayrıca Replikas, Flate Five, Electric Blue, Yıldız Ensemble grupları ile Mustafa Uysal ve Melih Üstüner konser verecek. Bunun dışında halk dansları toplulukları gösteri yapacaklar.
Ayrıntılı bilgi için tel: (0212) 274 81 43

21 Eylül 2019 Magazin Bülteni21 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber