Friendship Regatta 2019 için geri sayım

İlk kez düzenlenecek Friendship Regatta 2019 kapsamında İzmir-Selanik ve Kavala’dan gelecek denizciler 29 Haziran-04 Temmuz tarihleri arasında kuzey Ege’de dostluk ve barış için yarışacak.

Friendship Regatta 2019 için geri sayım

Ege’nin barış denizi olması için iki yakanın mavi sevdalıları önemli bir adım attı. Bir başka deyişle sporun da diplomasi ve ekonomi kadar önemli olduğunu tüm dünyaya göstermek için kolları sıvadılar. Sloganı “Ege Denizi iki ülkeyi ayıran değil, birleştirendir” olan Dostluk Regattası 2019’da ilk kez düzenlenecek. Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK) Komodoru Dr. Akif Sezer ve yönetim kurulu üyeleri gün sayıyor. İzmir-Selanik ve Kavala’dan gelecek denizciler 29 Haziran-04 Temmuz tarihlerinde kuzey Ege’de dostluk ve barış için yarışacak. Etkinliğin İzmir ayağını EAYK organize ediyor. Türkiye ve Yunanistan’dan 40 tekne katılım başvurusu yaptı. Önümüzdeki hafta sayının artması bekleniyor. Friendship Regatta 2019’a katılacak Türk denizciler 25 Haziran günü Çeşme Marina’dan yelken açacaklar. Dört gün sonra da Lemnos’a varıp Yunan yarışmacılarla buluşacaklar. Dostluk ve barış yarışının takvimi şöyle: 30 Haziran Lemnos - Efstradios, 1 Temmuz Efstradios - Lemnos Mondoros Limanı, 2 Temmuz Mondoros - Bozcaada, 3 Temmuz dinlenme günü, 4 Temmuz’da Bozcaada önünde yapılacak iki şamandıra yarışı ve kapanış. Etkinliğin dostluk ve barışa katkıda bulunmasını diliyorum. Türk ve Yunan denizcilerin pruvası neta, rüzgar kolayına olsun. Fotoğraf desteği için EAYK yönetimine ve Emre Tazegül’e teşekkür ederim.

RALLİ

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), 2019 Karadeniz Rallisi için hazırlıkları tamamladı. Dr. Zafer Türkmen’in komodorluğunu yapacağı filo 24 Haziran’da Hopa’ya yelken açacak. 22 Temmuz’da Poti’ye demirleyecek olan DADD üyeleri iki gün konakladıktan sonra Hopa üzerinden geri dönüp 17 Ağustos günü Pendik Marintürk Marina’da bağlanacaklar. 28 Ağustos’ta Orhaniye Martı Marina’dan yeniden maviliklere açılacak olan DADD’lılar İskenderun, KKTC Fethiye rotasını izleyip Akdeniz rallisini gerçekleştirecek.

SİNEMA

D-Marin 4. Deniz Filmleri Festivali 27-30 Haziran 2019 tarihlerinde Bodrum’a canlılık kazandıracak. Naviga, Filmavi, Cinemarine ve Doğuş’un katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinlikte sinemaseverler “Sürükleniş”, “Derinliklere Yolculuk”, “Güneşe Karşı” ve “Merhamet” adlı filmleri D-Marin Turgutreis Marina’nın keyif dolu ortamında izleyecek. Bilgi için: www.denizfilmlerifestivali.com

BAŞARI

Friendship Regatta 2019 için geri sayım

İzmir Shipyard, denizcilik sektöründe küresel prestije sahip Güney Kore’ye teknoloji ihraç etmeyi başardı. Ülkenin önde gelen şirketlerinden Ono Group ile imzalanan distribütörlük anlaşması ile Güney Kore, Çin ve Japonya pazarına yönelik önemli adımlar atıldı. Araştırma amaçlı tekneler, devriye, denetim ve çok amaçlı iş botları inşa eden şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Özgür İnam, uluslararası başarılarının süreceğini belirtti. Emeği geçenleri kutluyorum.

EĞİTİM

Friendship Regatta 2019 için geri sayım

D-Marin Didim, Turgutreis ve Göcek marinalarının işbirliğiyle geçtiğimiz üç hafta boyunca önemli eğitimler gerçekleştirildi. Uluslararası Yat Kıdemli Eğitmeni ve Uzakyol Kaptanı Süleyman Er’in denizde emniyet ve can güvenliği konularında verdiği önemli bilgiler deniz severler tarafından ilgiyle dinlendi. Gelecek yazım 06 Temmuz Cumartesi günü. Esen kalın...

40 liraya Maraş burma bilezikKahramanmaraş'ta tarihi kapalı çarşıda 5 liradan 90 liraya kadar satılan gerçeğinden farksız imitasyon takılar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber