Gülümseten kahveler

Üçüncü dalga kahvecilerin yenilerinden biri Esentepe’de açıldı.

Gülümseten kahveler

Kurumsal hayattan kaçmış iki yakın arkadaş olan Melis Bozoğlu ve Pelin Öztürk’ün açtıkları, anlamı Hawaii dilinde gülümsemek olan Minyoka Coffee küçük ve samimi bir kahveci.

Kendilerine özel lezzetler

İş merkezlerinin yoğun olduğu bir bölgede olan mekan daha çok beyaz yakalılara hitap ediyor. Yola çıkışları “take away olsun, gelip alıp gitsinler” şeklinde olsa da başladıktan sonra işin boyutu değişmiş çünkü insanlar oturmak istemişler. Onlar da müşterilerini kırmayarak mekana wireless bağlatıp, çalışmak isteyenler de olursa diye de 15’e yakın priz taktırmışlar. Şu an en yoğun oldukları öğle saatlerinde neredeyse sokağa taştıklarını belirtiyorlar.

İki arkadaşın burayı açarkenki amacı aslında sadece keyifli, insanların kaçabileceği bir nokta yapmakmış. İnsanlara pozitif bir enerji, umut vermek, gülümsetmek... Kahveyi M.O.C’dan alıyorlar; Colombia, Guatemala, Sidamo, Kenya, Sumatra şimdilik bulunan kahve çekirdekleri. Chemex, syphon, aeropress, cold brew demleme metotlarından. Espresso, filtre kahve gibi klasik tatların yanı sıra sütle daha iyi gittiğini düşündükleri özel bir kahve karışımları da var. Egzotik kahveler kategorisindeki Hawaii cappuccino ile beyaz yaka şiiri ise tamamen kendilerine özel lezzetler. Yaklaşık 40 kahve seçenekleri var. Mekanda çay çeşitlerini de bulabiliyosunuz. Siyah çay, yeşil çay, ıhlamur, adaçayının yanı sıra bir de kendilerinin yaptıkları karışımlar mevcut.

Kahveye eşlik edecek tatlıları, sandviçleri de butik yerlerden, pasta şeflerinden alıyorlar. Şimdiden kruvasanları, cheesecake’leri ve brownie’leri meşhur olmuş bile.

Cep dostu kampanyalar

Hafta içi sabah 7.00-19.00 arası açıklar. Hafta sonu çalışmıyorlar. Ekim sonuna kadar sabah 11.00’e dek “bir alana bir bedava” ve saat 16.00’dan sonra “filtre kahve 5 lira” kampanyaları var. Ayrıca filtre kahve-üçgen sandviç veya filtre kahve-kruvasan 9.5 lira.

Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber