Güncel Sanat

Güncel Sanat

TAZE AÇILDI

Yaza selam duran bir sergi

26 Haziran’da açılan “Yaz Vakti Sergisi” gravürden heykele, fotoğraftan resme, seramikten cama uzanan farklı disiplinlerdeki sanat üretimlerini Nevmekan Sahil Galeri’de sanatseverlerle buluşturuyor. Sergide, cam sanatçısı Selin Kohen, heykeltıraş Filiz Öztürk Doğan ve Yücel Koç’un aralarında bulunduğu 12 sanatçının yaza selam duran yapıtları yer alıyor.

Güncel Sanat

Kendi “gösteri”lerimizle yüzleşmeye dair

21. yüzyılda hangi stratejilerle hayatta kalıyoruz? Yerinden edilen bireylere nasıl yaklaşıyoruz? Küresel tüketim, davranışlarımızı ve kimliklerimizi ne yönde yapılandırıyor? Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi’nin bu yılki teması “Ortak Stratejilerin Gösterisi” tam da bu sorular etrafında şekilleniyor. Sergi seçkisinde izleyiciye sunulan, farklı mecralarda üretilmiş 20 eser içinde bulunduğumuz tüketim çağını anlatıyor.

Güncel Sanat

Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber