Güncel Sanat

Güncel Sanat

BİTMEDEN YETİŞİN

Temür Köran’ın cesur renkleri Bodrum’da

Bodrum’un yeni nesil kütüphanesi Zai, 27 Temmuz’a kadar sanatçı Temür Köran’ın yapıtlarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanatçının geçtiğimiz aylarda Evin Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Terk” isimli sergisinden bir seçki, şimdi Bodrum’da ziyaretçilerini bekliyor. Tuvallerinde renk, desen ve ritim ögelerini cesurca kullanan Köran, yapıtlarıyla güncel dertlere odaklanıyor.

Güncel Sanat

MUTLAKA GÖRÜN

Türler arası yaşama vurgu

Elgiz Müzesi’nin her yaz gerçekleştirdiği “Teras Sergileri” bu yıl “Dünya’da hayat var mı?” başlığı altında 11. kez düzenleniyor. Maslak’ın göbeğinde konumlanan müzenin terası, genç heykel sanatçılarının demir, metal, polyester ve mermer gibi malzemelerle ürettikleri çalışmaları ağırlıyor. Hayatın yalnızca insan-merkezli olmadığını, insan-olmayan canlı türleriyle aynı gezegeni paylaştığımızı hatırlatan bu sergiyi hâlâ görmediyseniz, Maslak’a mutlaka uğrayın.

Güncel Sanat

Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber