Güncel Sanat

Güncel Sanat

BİTMEDEN YETİŞİN

Sayfiye manzaraları seçkisi

Antalya Kültür Sanat, Burcu Pelvanoğlu’nun küratörlüğünde düzenlenen “Bizim Sayfiyelerimiz: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, manzara resimleri üzerinden Türkiye’de plastik sanatların gelişimine ayna tutuyor. Bunun yanı sıra manzara resminin soyut ve çağdaş yorumlarına da yer veriliyor. İstanbul Boğazı, Adalar ve Anadolu manzaraları resimlerinin izlenebileceği bu sergiyi görmek için son gün ise 28 Temmuz!

Güncel Sanat

TAZE AÇILDI

Sanat ve tasarımın yeni adresi

Kale Grubu’nun Karaköy’de Perşembe Pazarı civarında bulunan binası 24 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen törenle “Kale Tasarım ve Sanat Merkezi” olarak yeniden açıldı. Bünyesinde; 1000 kitaplık bir kütüphane, galeri alanı, seramik fırın ve 3D printer gibi olanakları barındıran bina, sanat ve tasarım disiplinlerinde ortak üretimi teşvik ederken seramik sanatçısı Attila Galatalı’nın eserlerinden bir seçkiyi de izleyicilerle buluşturuyor. 

Güncel Sanat

Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber