“Güzel yemek insanları bir araya getirir”

Paper Moon danışman şef Andrea Sposini ile birlikte konuklarını İtalyan mutfağının bilinmeyen lezzetleri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

“Güzel yemek insanları bir araya getirir”

25 yıldır İtalyan yemekleri üzerine çalışan danışman şef Andrea Sposini 9-16 Nisan tarihleri arasında Paper Moon’da danışman şefliği için İstanbul’a geliyor. Paper Moon menüsünü şef Giuseppe Pressani ile düzenleyecek olan Sposini İstanbul’da İtalyan mutfağını en iyi şekilde sunmayı amaçlıyor. İki mutfak arasındaki yakınlığa değinen Sposini, “İyi bir yemek herkesi bir araya getirir” diyor. Türk mutfağını her zaman çekici bulduğunu belirten Sposini, ortak noktanın, insanları bir araya getirmek olduğunu söyleyip, ekliyor: “Sevdiklerimizle yediğimiz bir yemeğin bizim için önemli bir zaman olduğunu unutmamamız gerekir.”

“Güzel yemek insanları bir araya getirir”

İtalyan mutfağından yeni lezzetler

Diğer kültürlerden gelen gastronomik bilgilere açık olduğunu belirten Sposini, “Ülkenizin mutfağının İtalyan bölgesel mutfağıyla birçok benzerliğe sahip olduğuna inanıyorum. Et yemekleri başta olmak üzere, zarif baharatları bir arada kullanma konusunda özel bir yeteneğe sahipsiniz. Mükemmel bir kebaba asla hayır demem” sözleriyle Türk mutfağına övgüler yağdırdı.

“Güzel yemek insanları bir araya getirir”

İtalyan mutfağının tanınmayan lezzetlerini Türkiye’de sunmaya hazırlanan Sposini, “İtalya’nın yeşil kalbi olarak da bilinen Umbria bölgesinden geliyorum. Türk müşterilerimizin, baklagiller ve sızma zeytinyağı gibi benzer malzemelerin birçoğunun kullanıldığı Umbria bölgesinin mutfağını beğeneceğini umuyorum. Tabii ki her zaman kültürel farklılıklara saygı duyarak makarna, pirinç, balık ve et yemekleri sunacağız” diyor.

“Güzel yemek insanları bir araya getirir”

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber