Haydi gelin yoldaş olalım

Bir yolculuk paylaşım uygulaması olan BlaBlaCar, birbirini daha önce tanımayan yolcuları hesaplı bir yolculuk için aynı araçta bir araya getiriyor

Haydi gelin yoldaş olalım

Uçak fiyatlarının pahalılığından şikayetçi olan, otobüs yolculuklarını ise rahatsız ve sıkıcı bulanlar için artık hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı yeni bir uygulama var. 2006’da Fransa’da kullanıma giren, şu anda 13 ülkede 10 milyon kullanıcısı bulunan BlaBlaCar geçtiğimiz aydan itibaren Türkiye’de de hizmete sunuldu. Hedef, dünyada olduğu gibi ülkemizde de birlikte yolculuk anlayışını geliştirmek.

Ücretsiz indirin
BlaBlaCar aynı yönde yolculuk yapacak sürücü ve yolcuların hayatını kolaylaştıracak. iPhone aplikasyonlarından ya da Android marketlerinden ücretsiz indireceğiniz mobil uygulamayla profilinizi yaratıp Facebook profilinize entegre ettikten sonra gideceğiniz yeri ve tarihi seçiyorsunuz. Eğer kendi arabanızla gidecekseniz arabanızın modelini de ekleyip yolculuğunuzun detaylarını paylaşıyor ve potansiyel yol arkadaşlarınızı buluyorsunuz.
BlaBlaCar sayfasında kayıtlı herkesin profilini paylaşmış. Böylece yol arkadaşlarınız hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Tercihe göre sadece kadınların olduğu bir yolculuk imkanı da mevcut.
Uygulamada belirlenen güzergah ve ortalama kişi başı fiyatları şöyle: İstanbul-Ankara 35, İstanbul-Çeşme 52, İstanbul-Eskişehir 25, Ankara-Adana 38 lira.

Erdoğan'dan SKY News muhabirinin sorusuna net cevap!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SKY News muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'ye gelen ABD heyeti ile görüşmeyeceğini, onların kendi mevkidaşları ile görüşeceğini açıkladı. Erdoğan, "Trump buraya gelirse konuşurum" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber