İki büyük festivalin biletleri ön satışta

Festival kapsamındaki Latin partisi


Bu gece Gus'ın Karaköy Safran'da vereceği partiyi sakın kaçırmayın. Parmak uçlarında dans eden altı dansçıyı görmek için bile gidilir. Salı gecesi 2C'ye gidin ve Judge Jules'u izleyin. Geçen seneki Bollywood partisi büyük beğeni toplayan İstanbul Film Festivali'nin bu seneki partisinde ise
DJ Martin Morales çalacak. Çarşamba gecenizi de öyle değerlendirin. Sonra da mümkünse iki gün dinlenin. Çünkü tekrar cumartesi gelecek ve tekrar dışarı çıkılacak.

Dans pistlerinin yargıcı
Puma sponsorluğunda gerçekleşecek Champions' League konsepti kapsamında dans pistlerinin en renkli kişiliği sayılan Judge Jules, F.G 93.7'nin organizasyonuyla Türkiye'de çalacak. Ünlü DJ'in, "Judge" (yargıç) lakabı hukuk okumasından ve arkadaşlarıyla verdiği bir parti polisler tarafından basıldığında, ateşli savunmasıyla onları ikna etmesinden geliyor. House müzik sevenlerin favorisi olan Jules, 2C Club Inn'de çalacak. Üç saatlik performans için bilet fiyatları 40 milyon lira ve biletler sadece kapıda satılacak. Parti salı gecesi saat 22.00'de başlayacak.

Doğum günü konuğu Nick Warren
Urban Bug çarşamba geceki üçüncü doğum günü partisine dünyanın sayılı progressive house DJ'lerinden Nick Warren'ı konuk ediyor. Gecede aynı zamanda ekibin bu zamana kadarki organizasyonlarından seçilerek hazırlanan toplama bir CD de dağıtılacak. Maslak Venue'de gerçekleşecek partinin biletleri Biletix'te ve kapıda
35 milyon lira.

Gus partisi şimdi Türkiye'de
Haftanın en değişik partisi bu gece Karaköy Safran'da gerçekleşecek olan Gus Deluxe olacak. Avrupa'nın en önemli gay dergilerinden Gus, dünyanın birçok yerinde partiler düzenliyor. Şimdi de sıra İstanbul'a geldi. DJ'liği aynı zamanda derginin editörü olan Stephan Redant yapacak. Ekip gece için Paris'ten, parmak uçlarında dans eden altı go-go boy getirdi. Biletler kapıda 35, ön satışla 30 milyon lira. Ön satış noktaları da Sugar Club Cafe, Smyrna, Salomanje, Bilsak 5. Kat. Partiye girmek için bilet yetmiyor. Kıyafetinizin "moda polisi"nden geçer not alması şart. Ekip "Spor ayakkabılarla da cool görünebilirsiniz" diyor.

Partiler hızlanmasına hızlandı ama esas bombalar yazın patlayacak. İddialı projeler birbiri ardına netlik kazanmaya başladı. Bunlardan biri Efes Pilsen One Love Festival. Festivalin bu seneki konuklarından biri Peter Gabriel olacak.
20 Haziran'da gerçekleşecek konserin biletleri
40 milyon liradan satışa sunuldu. Biletleri satışta olan diğer bir proje de Fil Yapım'ın düzenlediği Rock İstanbul. 19-20-21 Haziran'da Solar Beach'te gerçekleşecek festivalde neredeyse yok yok. Katılması kesinleşmiş gruplar arasında Faithless, Queensryche, Starsailor, Anathema, Muse, Hundred Reasons gibi isimler bulunuyor. Kombine biletler ön satışla 60 milyon liradan satılacak.

İstanbul Film Festivali, programında bu sene Latin Amerika sinemasına geniş yer verildiğinden bir Latin Partisi düzenliyor. Biletleri 25 milyon liradan satılacak parti Buzhol'de saat 23.00'te başlayacak. Çarşamba geceki parti öncesi DJ Martin Morales elektronik postayla sorularımızı yanıtladı.


1980'lerde Peru'da birçok sorun vardı. Terörizm çok fazlaydı ve biz de diken üstünde yaşıyorduk. Bundan dolayı taşındık ama İngiltere zaten babamın anayurduydu. Üniversitenin ilk haftasında başladım DJ'liğe. Bir radyo programı yapmaya başlamıştım ve çok tuttu.


Hollywood dışı sinemanın kendine bir pazar bulması çok güzel. Latin sinemasının ne yapacağı belli olmuyor. İyi filmler ve kötü filmler var ama iyi olanları taptaze şeyler sunuyor.


Benim için mükemmel bir işti. Dünyanın neresinde olursa olsun alternatif müziği getirmeyi planladık. İstanbul'u bu sene caz festivalinde ziyaret edecek olan OI VA VOI gibi grupları tercih ediyoruz. Ya da Nitin Sawhney gibi yıldızları... Bu benim için bir teneke kutu Shakira'dan ya da tatsız bir Dido'dan daha enteresan.


Evet. Çalıyorum. Geçen sene Mercan Dede, Londra'da bir konser verdi. O hayatımdaki en büyülü konserlerden biriydi. Orient Expressions'ın "Divan" albümü de beni çok etkiledi.


New York Central Park'ta 10 bin kişiye çalmıştım. Geçen sene Baaba Maal ile İstanbul'da Fuji Dünya Müzik Festivali'nde bir konser vermiştik. Herkes Baaba'nın ardından tüm seyircinin gideceğini ve kimsenin kalmayacağını düşünüyordu. Ama insanlar giderken Rachid Taha'nın "Ya Rayah"ını çalmaya başladım ve herkes delirdi. Muhteşem bir andı.

Mydonose'da festival
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mydonose Swowland'de bir festival düzenleniyor. Festivalde Cheetos Türkiye'nin Mini Yıldızları yarışmasının finali yapılacak. Çeşitli yarışmalardan sonra Türkçe Pop Disko'sunda da çocuklar hep birlikte şarkı söyleyip dans edebilecek. Tek biletle tüm etkinliklere katılmak mümkün. Biletler çocuklar için 10, anne ve babalar içinse 5 milyon lira.

McDonald's şenliği Venue'de
McDonald's 23 Nisan'ı büyük bir şenlik ile kutluyor. McDonald's 23 Nisan Çocuk Şenliği 25 Nisan Pazar günü 10.00-18.00 arasında Maslak Venue'de gerçekleştiriliyor. Şenlikte çeşitli şişme oyuncaklar, animatörler, palyaçolar, sihirbaz, tahtabacak, karikatürist, köşe oyunları gibi birbirinden eğlenceli gösteriler ve oyunlar yer alıyor.

Aileleriyle sergi açtılar
Benim Atelyem Sanat Evi'nde atölye çalışmalarına katılan ebeveynler, 23 Nisan dolayısıyla çocuklarıyla birlikte bir seramik sergisi açtı. 25 Nisan'a kadar gezilebilecek sergide çocukların yaptığı kuşlar, uğurböcekleri, evler, kaplumbağalar, bale pabuçları gibi çalışmalar olacak.

İnternetten bağış
Türk Eğitim Vakfı (TEV) çocuklarının yaptığı resimlerin süslediği e-kartları internetten sevdiklerine gönderenler kart başına 2 milyon 500 bin lira bağışlamış ve bir çocuğun bir günlük okul masrafını karşılamış oluyor. adresine 23 Nisan'a dek girerek kampanyaya dahil olabilirsiniz.

870 metrekarelik oyun parkı
Açıldığı günden bu yana çeşitli etkinlikler düzenleyen Town Center, çocuk merkezi Kiddyland'e ev sahipliği yapıyor. 870 metrekare alana sahip mekanda sürprizler ve eğlenceli aktivitelerle çocuklar keyifli bir gün geçirebilir.

Hyatt'ta bu bayrama özel paket
Hyatt Regency Istanbul, konuklarına sürpriz bir paket hazırladı. 23-24-25 Nisan'da otelde konaklayanlar üç gece yerine iki gece parası ödeyecek. 23 Nisan paketi için belirlenen gecelik oda ücreti 150 dolar.

Depremzedeler için müzayede
Beş yıldır geçici deprem konutlarında yaşayan 1500 ilköğretim öğrencisinin yaptığı resimler Güzel Yurdum, Güzel Evim sergisinde satışa sunulacak. 23 Nisan'da Capitol Alışveriş Merkezi'nde düzenlenecek müzayededen elde edilecek tüm gelir deprem bölgesine aktarılacak.

Eski kıyafetleri değerlendirin
Uptown Etiler Alışveriş Merkezi 23 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Baby Dank günleri ile bebek ve çocuk ürünlerini uygun fiyatla alma olanağı sunuyor. Aynı zamanda kendi çocuğunuzun 0-16 yaş arası artık giyilmeyen ürünlerini de, burada satılmasını sağlayarak değerlendirebileceksiniz.

Bütçeler rahatlayacak
DiaSA'da 19-25 Nisan arasında çocuklara özel ürünler indirimli fiyatlarla satılacak. Kitaptan çikolataya, tişörtten masal kitabına kadar birçok ürün ucuz fiyatlarıyla hem çocukları hem de ailelerini mutlu edecek.

Alışveriş merkezini minikler yönetecek
Armada Alışveriş Merkezi 23 Nisan sebebiyle yönetimi iki saatliğine çocukların eline bırakacak. Ankara'daki çeşitli okullardan seçilen 8-12 yaşları arasındaki 200 çocuk birer yetişkin gibi yönetime dahil olacak.

Çocuklara özel brunch
The Ritz Carlton, 23 Nisan'da ailelere özel bir brunch hazırlıyor. Palyaçoların, oyunların ve hediyelerin yer alacağı brunch'ta 12 yaşından küçük çocuklar için fiyat 34 milyon lira.

Parkorman'da beyblade turnuvası düzenleniyor
Burger King tarafından party Kids ve Parkorman işbirliğiyle düzenlenen 1. Burger King Çocuk Karnavalı, 23 ve 24 Nisan'da 12.00'den itibaren Parkorman'da gerçekleştirilecek. Şenlikte çocuklar hem Beyblade 1. Türkiye Şampiyonası'na hem de Beyblade Burger King Aileler Turnuvası'na katılırken, Party Kids'in oyuncaklarıyla da tanışma fırsatı bulacak.

Küçük ellerin büyüsü
Küçük ressam Merisa Bahar Şahin'in özgün stiliyle yorumladığı pastel çalışmaları "Küçük Ellerin Büyüsü" adıyla Nokta Sanat'ta sergileniyor. Sergi, ressam Faruk Cimok'un da katkılarıyla 23 Nisan bayramı etkinlikleri çerçevesinde 20-30 Nisan 2004 tarihleri arasında izlenebilir.

Akmerkez'de karaoke yarışması ve konser var
Akmerkez 23 Nisan'da çocuklara eğlence dolu bir bayram sunuyor.
25 Nisan'a kadar 12.00-17.00 saatleri arasında Food Court Videowall önünde parti, karaoke yarışması, konser ve oyun saatleri var.

Hem brunch yap hem de hasta çocukları güldür
Mövenpick Hotel Istanbul hastanede tedavi gören çocukları güldürmeyi hedefleyen Thedora Vakfı'nı desteklemek amacıyla her pazar düzenlediği brunch'a katılanların ödediği ücretten kişi başına bir doları vakfa bağışlıyor.

Tom&Jerry çikolata ve gofret paketlerinde
Saray, Tom&Jerry'li çikolata ve şeker üretti. İki yıllık araştırmanın sonucunda geliştirilen, özel bir tada sahip çikolata ve gofretler çocukların çok sevdiği çizgi film kahramanları Tom & Jerry'li paketlerle piyasaya sunuldu.

Yasemin K. Şahinkaya

Şahinkaya kitabın önsözünde, önceleri evin şımarık küçük kızıyken nasıl bir anda ebeveyn olduğumuza, hayatımızın nasıl da bir anda değiştiğine değiniyor ve "O beni değil, ben onu büyütecektim. Bir ebeveyn olarak güç bendeydi! Sanmıştım ama yanılmışım" diyor. "Annemi Büyütüyorum" 1,5 yılda nasıl ebeveyn olunur konulu bir kişisel gelişim kitabı ama özellikle üzerinde durduğu nokta, ayrıntıları aslında bize çocuklarımızın öğrettiği. Turuncu Medya'dan çıkan kitabın fiyatı 8 milyon 500 bin lira.

Nazlı Eray

Kapital Medya'nın yayımladığı bu kitap Nazıl Eray'ın 1985-1992 yılları arasında yazdığı metinler ve Ekim 2001'den bu yana Ankara Magazine'de çıkan yazılarından oluşuyor. Hayaller dünyasının kapılarını radyo oyunları, denemeler, öyküler ve anılarla beraber aralayan "Kapıyı Vurmadan Gir" 14 milyon lira.

Duygu Asena

Doğan Kitap'tan çıkan "Paramparça"nın ana kahramanı bir yandan sıradan bir hayatı olan (küçük bir kentte, kamu görevlisi, evli ve çocuklu), diğer yandan da başka erkeklere hissettiği cinsel duyguları, bir türlü çözemediği ruhuyla farklı bir hayat yaşayan bir erkek. Duygu Asena bu sefer erkeklerin ve taşrada yaşayan eşcinsellerin dünyasına girmiş. "Paramparça"nın fiyatı 10 milyon lira.

"Umut Çiçekleri"nin fotoğrafları"
Yedi yıldır amatör fotoğrafçılık yapan Kaan Özkan'ın "umut çiçekleri" konulu 5. kişisel fotoğraf sergisi 30 Nisan'a kadar Movenpick Hotel'de görülebilir. Otelin giriş holünde bulunan ve dört şiir, 44 çocuk fotoğrafından oluşan sergi tedavi gören hasta çocukları eğlendirmeyi amaçlayan Theodora Vakfı yararına düzenleniyor.

Selma Gürbüz'ün sergisi Apel'de
Selma Gürbüz'ün Cin ile Peri adlı kişisel sergisi, Galeri Apel'de 1 Mayıs'a kadar açık. İki ay önce Japonya'da Yokohama Portside Gallery'deki More Wind adlı sergiye, davetli dört sanatçıdan biri olarak katılan Gürbüz, Yokohama'da ürettiği figürleriyle birlikte kendi bedenini de katarak açılışta bir gölge oyunu sunmuştu. Sanatçının bu performansının video kaydı da, resim ve heykellerinin yanı sıra Galeri Apel'deki sergide yer alıyor.

Gitar Günleri sürüyor
Akbank Kültür Sanat Merkezi'nin düzenlediği Gitar Günleri devam ediyor. Arjantinli gitar ustası Ricardo Moyano 20 Nisan Salı günü saat 20.00'de, Uruguaylı Eduardo Baranzano da 22 Nisan Perşembe günü yine saat 20.00'de bir konser sunacak. Dans Atölyesi'nde ise Charles Cre-Ange Dans Topluluğu 20 ve 21 Nisan'da bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Akbank Kültür Sanat Merkezi'ndeki etkinlik izleyicilere de açık olacak.

Şans Restaurant'ta beyaz kuşkonmaz
Şans Restaurant'ta, özel beyaz kuşkonmaz günleri başladı Fransız ve Belçika mutfağında sık kullanılan, afrodizyak etkisi nedeniyle Antik Yunan'da "romantik akşamların" yemeği kabul edilen bu lezzet, restoranın şefi Ali Sarıgül tarafından özel soslarla tatlandırılarak hazırlanıyor. Şans'ın koleksiyonundan bir şarap eşliğinde bu yemeği denemek isteyenler mayıs ayının sonuna kadar restoranın yolunu tutabilir.

Sevilen'den yeni beyaz şarap
Sevilen Şarapları, Sevilen Majestik Kırmızı'nın şimdi de beyazını piyasaya sürdü. Dolgun asitli ve genç bir şarap olan Sevilen Majestik Beyaz üç tür beyaz şaraplık üzümden elde ediliyor. 8 derece sıcaklıkta beyaz et yemekleriyle içilmesi önerilen şarap iki-üç yıla kadar da yıllandırılabiliyor.

Miles&More üyelerine yüzde 10 indirim
Lufthansa, Türkiye'de Miles&More programına üye olan yolcular için özel bir kampanya başlattı. Bugünden itibaren, Gülümseten İndirim adını taşıyan kampanya sayesinde Miles&More üyesi olan yolcular tüm uçuşlarda yüzde 10 indirim şansına sahip. Kampanyadan yararlanmak isteyen ancak üye olmayan yolcular seyahat acentalarına başvurabilir ya da sitesinden üye olabilir.

Soğuk kahvenin kremalısı
Sıcak kahvelerin yanında soğuk kahveleriyle de beğeni toplayan Gloria Jeans Coffees, French Vanilla Spice adlı yeni bir soğuk kahveyi piyasaya sürdü. Filtre kahve, fındık, vanilya, tarçın, kaymaklı dondurma ve sprey kremayla hazırlanan bu içecek tadıyla olduğu kadar görüntüsüyle de iştah açıyor.


Bodrum Koyu'nu kuşbakışı gören The Marmara Bodrum, yaz sezonunu açıyor. Otelde mayıs ve haziran ayında geçerli olacak tatil paketinde iki gece konaklama, açık büfe kahvaltı ve bir masaj dahil kişi başı tek kişilik oda 430, çift kişilik oda 300 dolar.

Baharın tadı Tribeca bahçelerinde
Tribeca bu bahar mönüsünü yeniledi. Yeni mönüde Uzakdoğu, Hint ve Meksika mutfaklarından salatalar ve ana yemekler mevcut. Mekan ayrıca baharın gelmesiyle birlikte bahçelerini de açtı. Yeniköy, Akatlar ve Nişantaşı'nda bulunan Tribeca'larda şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşabilirsiniz.

Çırağan'da İtalyan haftası
Çırağan Kempinski 22-25 Nisan tarihleri arasında misafirlerine İtalyan makarna çeşitlerinin bulunduğu zengin bir büfe ve İtalyan şarapları mönüsü sunuyor. Hafta boyunca lezzetli makarnaların yanı sıra ülkenin kültürü de tanıtılacak. Yemek sırasında ise İtalyan müziğinden örnekler verilecek.

Festivale davetlisiniz
Alman havayolu şirketi Germanwings ve Bonn Turizm Ofisi işbirliği ile 145 euro'dan başlayan fiyatlarla Ren nehri kıyısında bir tatil sizi bekliyor. Her yıl mayısın ilk cumartesi günü yapılan Ren Nehri Işıklar Festivali'nin, bir milyon turisti şehre çektiği söyleniyor.

Yerli
1. Paramparça - Duygu Asena / Doğan
2. Bıraktığım Yerden Hayatım - Sakıp Sabancı / Doğan
3. 2012 Marduk'la Randevu - Burak Eldem / İnkılap
4. Hürriyet En İyi On - Kolektif / Doğan
5. Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok - Osman Pamukoğlu / Harmoni

Yabancı
1. Da Vinci Şifresi - Dan Brown / Altın
2. Onu Seviyordum - Anna Gavalda / Doğan
3. Cennette Karşılaşacağınız Beş Kişi - Mitch Albom / Altın
4. On Bir Dakika - Paulo Coelho / Can
5. Tapınak Şövalyeleri - M. Baigent, R. Leigh, H. Lincoln / Nokta

Yerli
1. Ellerine Sağlık - Yalın / Universal
2. Çakra / Beni Unut - Serdar Ortaç / Emre
3. Uçacaksın - Gülben Ergen / Seyhan
4. Kayıp Şehir - Kıraç / TMC
5. Kıpır Kıpır - Deniz Arcak / DMC

Yabancı
1. Feels Like Home - Norah Jones / EMI
2. Jazz Forever - Çeşitli Sanatçılar / Universal
3. Fallen - Evanescence / Sony
4. Joy Slow Hits Vol.6 - Çeşitli Sanatçılar / Universal
5. Ulus 29 By Salih Saka - Çeşitli Sanatçılar / Sony

DVD
1. Matrix Revolutions / Warner Bros.
2. Dünyanın Uzak Ucu / 20th Century Fox
3. Schindler'in Listesi / Universal Pictures
4. Matrix / Warner Bros.
5. Chicago / Film Pop
Kaynak: D&R, Megavizyon,

Sinema
1. Tutku - Hz. İsa'nın Çilesi / Özen (Özen - Umut)
2. Vizontele Tuuba / WB (BKM)
3. Kelebek Etkisi / WB (PRA)
4. Polly Gelince / UIP (Universal)
5. Duvara Karşı / WB (R Film)

ABD
En çok satan albümler
1. 5 Colours in Her Hair / MCFLY
2. Yeah / Usher
3. In The Shadows / Rasmus
4. Left Outside Alone / Anastacia
5. Cha Cha Slide / Dj Caspar
Kaynak: BBC

İngiltere
En popüler 5 şarkı
1. Confessions / Usher
2. Damita Jo / Janet Jackson
3. Now 15 / Çeşitli Sanatçılar
4. U Gotta Feel Me / Lil' Flip
5. Honkin' On Bobo / Aerosmith

Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldıMalatya'da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, buldukları yaralı akbabayı tedavi ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber