İkinci mağaza rekorla geldi

Çocuk giyim piyasasında hareketilik devam ediyor. Tükiye’ye yeni gelen markalardan biri de ikinci mağazasını Forum İstanbul’da açan Zippy.

İkinci mağaza rekorla geldi

Açılışta anlamlı bir etkinliğe de imza atan marka 3 bin 937 tişört kullanılarak hazırladığı dünyanın en büyük logosunda kullanılan tişörtleri Umut Çocukları Vakfı’na bağışladı. Markanın ülke müdürü Joao Oliveira Silva: “Alışveriş merkezindeki çocukların katkılarıyla kırılan bu rekorla amacımız dayanışmanın önemine dikkat çekmekti” diyor.

* Eylül ayında bir rekora imza attınız. Bu rekordan bahseder misiniz?

3 bin 937 Zippy tişörtü ile İstanbul’da yeni bir Guiness rekoru kırdık. Etkinlik gününde alışveriş merkezindeki çocukların katkılarıyla kırılan bu rekorla amacımız dayanışmanın önemine dikkat çekmekti. Zippy bu etkinlikle yalnızca rekor kırmak istemedi, aynı zamanda duyarlılık göstererek tişörtleri Umut Çocukları Vakfı’na bağışladı.

*Markanın skalasında hangi ürünler var?

Zippy’nin 0-14 yaş çocuklara uygun giyim ve bebek bakım ürünlerinin dışında ayakkabıdan aksesuara, yeni doğan mobilyasından oyuncağa ve ev tekstiline kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Son dönemde kendi markamızla çocuk araç koltukları da üretmeye başladık. Türkiye’deki istatistiklere göre, seyahat sırasında araçta olan çocukların yüzde 80’i yasal zorunluluğa rağmen korunmuyor. Zippy çocuk araç koltukları AB güvenlik standartlarında, her yaşa ve ebata uygun şekilde tasarlandı.

* Çocuklar giysilerini kendileri mi seçiyor yoksa anne babaları mı?

Türk çocukları çok yaratıcı. Ebeveynler de modayı seviyor ve takip ediyor. Biz çocukların kendi stillerini yaratmalarından yanayız. Ailelerin, bütçelerine uygun ürün seçerken çocuklarının renk ve stil tercihlerine saygı göstermeleri gerektiğine inanıyoruz. Çocukların ne giyeceklerine kendilerinin karar vermeleri özgüvenlerini artırıcı bir rol oynuyor.

* Bu sezon çocuk modasının trendleri neler?

Bu sezonda şıklık ve rahatlık bir arada. Kızlar için minik çiçek desenli kumaşlar, kadifeler bu sezonda yer alıyor. Montlarda beyaz, pembe ve toprak tonlu karışımlar daha parlak renklerle birleşiyor. Kış aylarında havayı ısıtan mor, pembe ve yeşil; bej ve gri tonları ile karışarak kışın eğlenceli ve romantik yönünü ortaya çıkartıyor. İskandinav ilhamıyla kalın ve jakarlı örme öğeler, oduncu montlar ve gömlekler de öne çıkıyor.

19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber