Kitaplık

Kitaplık

MUTLULUK FOTOĞRAFI

Richard Yates / Çev: Deniz Yüce Başarır / Yapı Kredi Yayınları / 16 lira

Amerikan rüyasının altında ezilenlerin hikayelerini anlatan Yates, bu kez hayatı cehenneme dönmüş kadınları başkarakter olarak seçiyor ve yalnız birer kadın olarak ayakta kalmanın zorluklarını nasıl göğüslediklerini gösteriyor.

Kitaplık

DANİMARKA DEMİRYOLLARI

Peter Frederik Jensen / Çev: Sadi Tekelioğlu / Kalem Kültür Yayınları / 20 lira

Peter Frederik Jensen, Kopenhag’a gidip gelirken trende yazdığı kitabında ilhamını anlık görüntülerden alan hikayelerle okuru postmodern bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitaplık

KABUKLAR

Georges Didi-Huberman / Çev: Elif Karakaya / Lemis Yayıncılık / 15 lira

Fransa’nın önemli sanat tarihçi ve düşünürlerinden Georges Didi-Huberman’ın Türkçede yayımlanan ilk kitabı, ismini yazarın 2011’de Auschwitz Müzesi’ni ziyaretinde ‘soykırımın sessiz tanığı’ huş ağaçlarından kopardığı kabuklardan alıyor.

Kitaplık

MOTEL GÜNLÜKLERİ

Sam Shepard / Çev: Ülker İnce / Everest Yayınları / 19 lira

Modern Amerikan edebiyatının ünlü yazarı Sam Shepard’ın kitabı çocukluğundan başlıyor ve çiftçi, garson, rock müzisyeni, tiyatrocu, film oyuncusu olarak yaşamının derinliklerine yaptığı yolculuklar ile devam ediyor.

Kitaplık

Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber