Kitaplık

Kitaplık

BİTKİLERİN BİLDİKLERİ

Daniel Chamovitz / Çev: Gürol Koca / Metis Yayıncılık 20 lira

Bitki ve insan duyuları arasındaki benzerlikler konusuna eğilen biyolog Daniel Chamovitz, Charles Darwin ve çağdaşlarından günümüz biliminsanlarına kadar birçok yaratıcı zihnin tasarladığı deneyler ışığında bitkilerin görme, koklama, duyma, dokunma duyuları aracılığıyla neleri ‘bildiklerini’ anlatıyor.

Kitaplık

AİLE YADİGARI

Rita Ender / İletişim Yayınları / 27.50 lira

Rita Ender, yadigâr kelimesinin derinlerine inerek Türkiyeli 30 genç Yahudi’yle aile yadigârları üzerine röportajlar yaptı. Okura farklı Yahudilik kültürleri hakkında canlı izlenimler sunan kitabın desenleri ise Reysi Kamhi’ye ait.

Kitaplık

SİHİRLİ UYUMSUZLAR

Neil Patrick Harris / Çev: Tolga Birler / Yabancı Yayınları / 34 lira

Ünlü oyuncu Neil Patrick Harris’in çocuklar için kaleme aldığı kitap, birbirine güvenmeyi öğrenmek için çalışan iki uyumsuz arkadaşı konu ediyor.

Kitaplık

SON İSTASYON

Jay Parini / Çev: İlknur Özdemir / Alfa Yayıncılık / 24 lira

Jay Parni’nin Tolstoy’un karısı Sofya Andreyevna’nın, doktorunun, çocuklarının, can yoldaşı Çertkov’un günlük ve mektuplarından yararlanarak, tarihi gerçeklere dayandırarak yazdığı “Son İstasyon”u yeniden Türkçede.

Kitaplık

Marmaris plajları, yabancı turistlerle kentte yaşayanlara kaldıMarmaris'e Kurban Bayramı tatili için gelenlerin çoğunluğunun memleketlerine dönmesinin ardından, plajlar kentte yaşayanlar ile yabancı turistlere kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber