Kitaplık

Kitaplık

ATEŞTEN ÇIKAN KIZ

Lidia Yuknavitch / Çev: Tülin Er / Çınar Yayınları / 25 lira

Feminist romanı “Dünyanın Sonundayız” ile birçok ödüle değer görülen Lidia Yuknavitch bu kez bir şiddet mağdurunun hikayesini kaleme alıyor. Erkek egemen dünyanın merhametsizliği ve savaşın acımasızlığı kitabın her satırına işliyor.

Kitaplık

BİR KUTUP AYISININ ANILARI

Yoko Tawada / Çev: Zehra Kurttekin / Siren Yayınları / 25 lira

Tawada’nın kitabı üç kuşak kutup ayısının hikayesini ironiyle anlatırken okura da alternatif bir Avrupa resmi çekiyor. Gösteri yapmaya zorlanan, hayvanat bahçesinde tutulan üç kuşağın serüveninden çıkarılacak çok ders var.

Kitaplık

YÜRÜYEREK İSTANBUL

Melih Uslu / Mona Kitap / 35 lira

Gezi yazarı Melih Uslu, kitabında yer alan 34 rotayı tek tek yürüyerek okura İstanbul’un ruhuna yolculuk yaptıracak 340 öneriyi hazırladı. Kitabı için ünlü yazarlardan tarih profesörlerine pek çok kişiden görüş aldı.

Kitaplık

MARIA CALLAS: AŞK MEKTUPLARI

Renzo Allegri / Çev: Burcu Bükem Kuru / Karakarga / 29 lira

Renzo Allegri, Callas’ın bir açık artırmada görücüye çıkan mektuplarını inceleyerek kitabını ortaya çıkarmış. Callas’ın kişiliği, iç çatışmaları, sadakati, zayıflıkları ve gücü, kocası G. B. Meneghini’ye yazdığı satırlarda çözülüyor.

Kitaplık

Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber