Kitaplık

Kitaplık

TATAVLA HİKAYELERİ

Furkan Nuka Birgün / Karakarga Yayınları / 28 lira

Kitaplıkİllüstrasyon ve graffiti sanatçısı Furkan Nuka Birgün’ün kitabı eski adı Tatavla olan Kurtuluş semtinin içinden çıkan hikayelerden mürekkep. Okur, Kanunî döneminde tersane işçilerinin yerleştiği, 18. yüzyılda padişah fermanı ile Rumlardan başka bir milletin ikamet etmesi yasaklanan, 1929’daki büyük yangında kül olmaktan kurtulan Tatavla’da gezintiye çıkıyor.


İOANNA KUÇURADİ’YE

KitaplıkKolektif / Kuçuradi Felsefe ve İnsan Hakları Vakfı / 20 lira

Türkiye’de felsefenin öncü isimlerinden Kuçuradi’nin 80’inci yaşı için ‘70’li yıllarda Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’ndeki öğrencileri tarafından hazırlanan kitap, onun felsefesiyle ilgili öğrencilerinin görüşlerine hem de ortak yaşantılarından kesitlere ev sahipliği yapıyor.

GECE GELEN

KitaplıkTess Gerritsen / Çev: Mehmet Gürsel / Doğan Kitap / 30 lira

Boston’da başından geçen trajik bir olay, yemek kitapları yazarı Ava’yı ıssız bir sahil kasabasına sürükler. Burada kiraladığı eski malikânede kitabını yazmayı planlar. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz. Malikânede başkası da yaşamaktadır.

LENOVA YOGA C930 2'Sİ 1 ARADA LAPTOP İNCELEMESİLenovo'nun son yıllarda öne çıkardığı 2'si 1 arada ürünlerden biri olan C930'u inceledik. Lenovo Yoga C930 teknik özellikleri neler? Lenovo Yoga C930 fiyatı ne kadar? Bu soruların cevabı, bu inceleme videosunda!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber