Kitaplık

Kitaplık

NICKEL ÇOCUKLARI

Colson Whitehead / Çev: Begüm Kovulmaz / Siren Kitap / 25 lira

KitaplıkPulitzer Roman Ödülü sahibi Whitehead, eski mesleği gazetecilik refleksleriyle yazdığı “Nickel Çocukları”nda yakın zamana dek faal olan bir okulda yaşanan ve ayrımcılığı merkezine alan bir hikaye anlatıyor. Yazar Amerikan rüyasını sorgulamaya devam ediyor.


NÖROLOJİK

KitaplıkElizer J. Sternberg / Çev: Şiirsel Taş / Metis Kitap / 38 lira

“Beynin Mantıksız Davranışlarımızın Ardındaki Gizli Mantığı” altbaşlıklı kitap beynimizin bilinçli ve bilinçdışı düzeyde algılarımızı işleyerek anlamlı bir yaşantı oluşturmak için nasıl canhıraş uğraştığını açıklıyor.

DEVRİYE

KitaplıkOrçun Fida / Nemesis Kitap / 30 lira

“Devriye”nin başkarakteri Efe bir Derviş’le buluşup tasavvuf öğretilerinden Budizm’e, kutsal kitaplardan “Tibet Ölüler Kitabı”na dek pek çok kaynakta tekrar
doğuşun izlerini sürer. Ancak farkında olmadığı bir şey vardır: Sırrı koruyanlar onun peşine düşmüştür.

DİYARBAKIR ERGANİ İLKÖĞRETİM OKULUNA GİTTİK - VLOGTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Lenovo Diyarbakır Ergani İlköğretim Okulu için hazırladıkları projeye Milliyet Teknoloji Editörümüz Batuhan Dönertaş'ı davet etti. Hayata geçirilen proje kapsamında Diyarbakırlı çocuklar, son teknolojik ekipmanlara kavuşarak, birbirinden farklı alanlarda bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uydurdular.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber