Klasik müzik rehberi

l 19-23 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin açılış konseri İdil Biret’tenl Önümüzdeki mevsimde başlayacak İstanbul Resitalleri biletleri satışa çıktı. Şimdiden alıp indirimden yararlanmanız mümkün

Klasik müzik rehberi

Konser mönünüzü siz yapın
İstanbul Resitalleri Tam Sezon, Franz Liszt, Hanımefendiler, 2011, Beşi bir Yerde, Üç Beyler, İki Saf Resital Paketi olmak üzere toplam yedi farklı paket sunuyor. Bu paketler sayesinde konser programınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bir konser paketini seçiyor, biletinizi şimdiden alarak yüzde
50 tasarruf ediyor, istediğiniz konseri ön sıralardan izleme şansı elde ediyorsunuz. Sezonun açılışını
6 Ekim saat 20.30’da ünlü piyanist Rustem Hayroudinoff yapacak. Mustafa Kemal Merkezi’ndeki resitallerde gitarist Xuefei Yang ve piyanist Paolo Restani de sahneye çıkacak. Biletler Biletix’te.

Bodrum’da festival
D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali “Müzikte Romantizm” ana teması ile 19-23 Temmuz tarihlerinde Bodrum’da düzenlenecek. Açılış konserinde piyanist İdil Biret, İngiliz Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile birlikte sahneye çıkacak, Chopin ve Schumann eserlerini seslendirecek. Festivale ayrıca Fazıl Say, flüt sanatçıları William Bennett ile Halit Turgay, gitarist Jonathan Leathwood, bas bariton Burak Bilgili ve soprano Perihan Nayır gibi sanatçılar da katılacak.


Aya İrini’de klasik konser
London Schools Symphony Orchestra 3 Ağustos saat 21.00’de Aya İrini Müzesi‘de sahneye çıkacak. Biletix’teki biletler 7,50 ve 15 TL.

Konser

Candan Erçetin açık havada
Candan Erçetin Avea Açıkhava Konserleri kapsamında bugün ve yarın Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde konser veriyor. Biletix’teki biletlerin fiyatı 45-101 TL arasında değişiyor.

Süperstar’a Enbe eşlik ediyor
Süperstar Ajda Pekkan’a 20 Temmuz akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena’da vereceği konserde Enbe Orkestrası eşlik ediyor. Biletler Biletix’te. Fiyatlar 82-210 TL arasında.

The Cranberries geliyor
İstanbul’a ilk defa konser vermeye gelen The Cranberries’e 22 Temmuz akşamı Maçka Küçükçiftlik Park ev sahipliği yapıyor.
Biletix’teki biletler 85-185 TL arasında.

Faithless Maçka’da
Faithless Küçükçiftlik Park’ta hayranlarıyla buluşuyor. Grup yeni albümleri “The Dance”tan parçaların yanı sıra eski şarkılarını da söyleyecek. Biletler Biletix’te, fiyatlar 80-180 TL arasında.

İptal edilen konser
20’sine alındıYağmur nedeniyle Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konser iptal olan Nilüfer, bu konseri 20 Temmuz akşamına erteledi. Biletler Biletix’te. Fiyatlar 45-67,50 TL arasında.

Yıldızlı geceler
Sertab Erener 23 Temmuz’da Yıldızlı Turkcell Geceleri kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da olacak. Biletix’teki biletler 66-97,50 TL arasında.


Önce Athena sonra Teoman çıkacak
Athena, eski ve yeni parçalarını Altınoluk Antandros Amfi Tiyatrosu’nda söyleyecek. Aynı mekanda 21 Temmuz’da Teoman var. Biletler Biletix’te.


Caz

Şarap eşliğinde caz
Şarap bar ve restoranı Rouge‘da perşembe ve cuma akşamları Kübalı gitarist Barcenas ile saksofoncu Kayhan caz performansı sergileyecek.
Tel: (0212) 237 01 90

Nardis’te iki konser
Funda Sezer ve grubu Fundo Swings 17 Temmuz saat 23.00’te Nardis Jazz Club‘da. Giriş 30 TL.
19 Temmuz saat 22.00’de ise Yeşim Pekiner Quartet sahnye çıkacak. Giriş 15 ve 30 TL.

Her hafta konseri var
Caz sanatçısı Brenda Berin her çarşamba ve cumartesi Up Lounge‘da sahneye çıkacak. Tel: (0212)
249 92 82

Etkinlik

Saraydan Kız Kaçırma
Mozart’ın Türkleri konu alan ünlü yapıtı “Saraydan Kız Kaçırma” İstanbul ve Samsun Devlet Opera ve Baleleri sanatçıları tarafından 19, 20 ve 21 Temmuz saat 21.30’da Yıldız Sarayı’nda sahnelenecek. Operada Konstanze rolünü ünlü soprano Eva Mei oynuyor. Biletix’teki biletler 50-100 TL arasında.


Enka’da bu hafta
-Oyuncular Tiyatro Grubu’nun sahnelediği “Troyalı Kadınlar” 23 Temmuz saat 21.15’te Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda.Oyun, Troya kentinin düşmesiyle oğullarını, kocalarını kaybeden, esir düşen Troyalı kadınların acılarını anlatılıyor. Biletler Biletix’te.
- 21 Temmuz saat 21.15’te Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek “Aşk Sözleri” adlı oyununda Deniz Çakır ve Ali İl gibi sanatçılar yer alıyor. Biletler Biletix’te.


Sergi

Fotoğraf sergisi
Alman fotoğrafçı Thomas Ruff’un sergisi 7 Ağustos’a kadar Galerist’te. Sergide sanatçının internet pornografisini temel alan “Nudes”, internetteki görüntülere adanmış “Jpegs”, kaynakların manipüle edilmesiyle ortaya çıkan “Substrat”, fotoğraf ve astronominin harmanlandığı “Sterne” ve gazete küpürlerinden oluşan “Newspaper Photos” adlı serilerini görebilirsiniz.
Tel: (0212) 244 82 30

11 sanatçı bir arada
“Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergileri”nin 29’uncusu 22 Temmuz-28 Ağustos tarihlerinde Akbank Sanat‘ta görülebilir. Sergide Aslıhan Özdemir, Ayşe Topçuoğulları ve Deniz Üster’in de aralarında bulunduğu toplam 11 sanatçının eserleri yer alıyor.
Tel: (0212) 252 35 00


Bodrum’da minyatürler
Ruhiefza Verdön’ün “Osmanlılar” başlıklı minyatür sergisi
21 Temmuz’a kadar Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Galerisi’nde.
Tel: (0252) 316 18 60

Denizi özleyenler için...
Asım Dumlu’nun Bodrum, Kızıldeniz, İspanya, Mauritius, Küba ve Güney
Kore’de çektiği sualtı fotoğraflarından oluşan “Denizi Özleyenler İçin” adlı sergisi 25 Temmuz’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde görülebilir. Tel: (0212) 337 52 91

22 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber