Lümpen Roman

Latin edebiyatının tanınmış isimlerinden Roberto Bolano kitaplarında tarihe, siyasete ve topluma bakışıyla Güney Amerika portresini en net çizen isimlerdendi.

Lümpen Roman

LÜMPEN ROMAN

Roberto Bolano
Çev: Seda Ersavcı
Can Yayınları / 12 TL
Latin edebiyatının tanınmış isimlerinden Roberto Bolano kitaplarında tarihe, siyasete ve topluma bakışıyla Güney Amerika portresini en net çizen isimlerdendi. Fakat Bolano “Lümpen Roman”da sevdiği ve eleştirdiği Latin Amerika’dan uzağa gidiyor ve İtalya’da geçen bir hikaye anlatıyor. Romanında anne ve babasını kaybeden Bianca ve kardeşinin yaşamına, geçmişten başlayarak bir bakış atıyor ve iki kardeşin ruh halini yalın ama çarpıcı bir dille aktarıyor.

AĞAÇ EVİ

Nadide Utku
Pelit Yayınları / 10 TL
Öğretmen ve yazar Nadide Utku’nun çocuklar için kaleme aldığı romanı “Ağaç Evi” Asilay, Sinem ve Aktan’ın başından geçen maceraları konu ediniyor.

KİTAB-I SİYAH KALEM

Gülfem Pamuk
Everest Yayınları / 19 TL
Everest Yayınları’nın bu sene 11. kez verdiği İlk Roman Ödülü’nün kazananı “Kitab-ı Siyah Kalem”, tarihi kaynaklarda ismi hiç geçmeyen ancak esrarengiz sanatıyla “insanlar ve cinlerin ustası” olarak tanınan Mehmed Siyah Kalem’in izini sürüyor.

101 AHLAK İKİLEMİ

Martin Cohen
Çev: Reha Kurdaşlı, Osman Çakmakçı / İş Bankası Kültür Yayınları / 28 TL
İngiliz felsefeci ve editör Martin Cohen’in hazırladığı kitap, “Ahlak nedir, ne değildir?” sorularına cevap aramaktansa bu konu hakkındaki ikilemleri deşifre ediyor.

16 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber