Masal gibi elbiseler

2018 İlkbahar/Yaz sezonunun gece elbiseleri peri masallarından çıkmış gibi görünen ihtişamlı stiller vaat ediyor. Düğünlerde, partilerde ve kokteyllerde şık olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Masal gibi elbiseler

Mayısla birlikte düğün, parti ve kokteyl davetleri art arda gelmeye ve “ne giyeceğim” sorusu akılları kurcalamaya başladı. Aslında yaz davetlerinde şık görünmek, kışa göre daha kolay. Tek bir parçaya bürünüp çıkabiliyor, bronzlaşan tenlerin ve gün batımının altında çok daha güzel görünebiliyoruz. Üstelik, 2018 İlkbahar-Yaz sezonunun avantajlı pek çok yanı var: Abartmak serbest!

Fıfırlardan tüylere, püsküllerden pullara…

Gece davetlerine giderken günlük hayata oranla her zaman daha şaşaalı tercihler yapmak normal. Fakat bu sezon yalnızca ağır salon davetlerine katılacaklar için değil, kır düğünlerine ya da havuz partilerine gidecek olanlar için bile ihtişamın dozu artıyor. Dev fırfırlar, uçuşan tüyler, çarpıcı desenler, püsküller, pullar, işlemeler, çiçek aplikeleri, ışıltılı dokular… Hepsi masal kitaplarındaki prenseslerin kostümlerini andıran detaylarıyla, tek tek ya da bir arada, size eşlik etmeye hazır.

Masal gibi elbiseler

İlham kaynağı Marakeş

Mert Aslan, adL Night Zoom Styled By Mert Aslan koleksiyonunu şöyle anlatıyor: “Hayatımdan kesitleri ve Ege’nin yaz akşamlarını düşledim. Marakeş ilham kaynağım oldu. ‘60 ve ‘70’lere damga vuran kadınların izini sürdüm. Woodstock Festivali, 68 kuşağının “Çiçek Çocukları” yol arkadaşlarımdı. Papatyadan yediveren güllere sevdiğim çiçeklere yer verdik. Şifonlar, ipek satenler çiçek bahçesine döndü. Bu romantizmi bandana desenin bohem dokunuşuyla asileştirdik. Puantiyenin flörtöz feminenliğini katarak zarafet dozunu artırdık. Dantel detaylarla seksi duruşu vurguladık. Volan ve püsküller koleksiyona cazibe kazandırdı.”

Masal gibi elbiseler

Mert Aslan'dan stil ipuçları

- Çok sade, günlük parçalar gösterişli ayakkabı ve aksesuarlarla geceye adapte ediliyor.

- Siyah smokin ya da beyaz gömlekle kombinlenen ipek tafta gece eteği kurtarıcıdır.

- Tek renk ceketler, beyaz gömlekler, ipek tek renk atletler renk ve desenleri sadeleştirmek için ideal. Kalın kemerle beli vurgulamak; üst beden kalınsa tek renk üstle desenli etekleri kombinlemek bu renkli trende başlangıca uygun.

Masal gibi elbiseler

Masal gibi elbiseler

Alışveriş

- Özgür Masur’un İpekyol için hazırladığı hazır giyim koleksiyonundaki romantik elbisenin fiyatı 1750 lira.

Masal gibi elbiseler

- Etek uçlarında detay oyunları olan model Morhipo ve Davet Çok Elbisem Yok’un birlikte hazırladığı yeni koleksiyondan.
379.90 lira.

Masal gibi elbiseler

- Derin Mermerci’nin Network için hazırladığı koleksiyondan 2199 lira.

Masal gibi elbiseler

19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber