Geri Dön

Mavi ve Mehry Mu işbirliği

Mehry Mu ve Mavi işbirliği yaptı. Güneş Mutlu Mavituncalılar’ın Mehry Mu çantaları artık daha çok kişiye ulaşacak

Mavi ve Mehry Mu işbirliği

Tam aradığı gibi bir çanta modeli bulamadığı için çanta tasarımı yapmaya başlayan Güneş Mutlu Mavituncalılar, 2009’da kendi markası Mahry Mu’yu yarattı. Bu dört yıl içinde markasının, özellikle de imzası haline gelen Rez Bag’lerin popülaritesi bir hayli arttı. Yeni sezonda Mavi ile işbirliğine imza atarak çantalarını daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen ve bundan dolayı da büyük bir heyecan duyan Mavituncalılar koleksiyonunu anlattı.

Mavi ile yollarınız nasıl kesişti?

Geçen Temmuz ayında beni Mavi’nin pazarlama direktörü Serpil Berkan aradı ve ilk toplantımızda bana “2013 yazı için ortak bir proje yapmak istiyoruz” dedi. Müthiş heyecanlandım. İçimden çığlıklar atıyordum. Hemen ilk çizimleri yapmaya başladım. Bu işbirliği sayesinde Mehry Mu’nun daha genç ve geniş kitlelere ulaşacak olması beni çok sevindirdi. Dünyada da yaygın olan bir marka ve zincir mağaza ile işbirliğine girmek Mehry Mu için önemli bir adım.

Koleksiyon için tasarımlarınızda ne gibi değişiklikler yaptınız?

Klasik haline gelen Rez Bag’i Mavi için yeniden yorumladım. ‘Fatma’nın Eli’ni kullanarak alttaki bölümü sekizgen bir platforma yerleştirdim ve kenarlarına zımba delikleri açarak dinamik bir görüntü oluşturmaya çalıştım. Festival Bag’i
ise marka için özel olarak tasarladım. Renklerde sezonun ‘hit’ rengi su yeşili ile Mehry Mu’nun vazgeçilmezi olan vizon var. Ayrıca iki markanın birleşmesini anlatmak için modellere denim kumaşını da kattım.

Daha önce Mehry Mu’larda denim kumaşı kullanmayı düşünmüş müydünüz?

Evet. Ancak denim uzmanlık alanımız olmadığı için yapmamıştık. Mavi ile yapacağımız ilk toplantı öncesi bekleme bölümündeki denim dokunuşlar dikkatimi çekmişti. Mavi kadını benim algımda spor-şık, rafine zevkleri olan, modern bir kadındı. Dolayısıyla koleksiyona denimin önem kazandığı bir yön çizdik ve öyle ilerledik. Bana göre lacivert-denim çantamız son derece sade ama bir o kadar da şık oldu.

Bu çantaların en önemli özellikleri sizce nedir?

Mavi için tekrar yorumladığım Rez Bag, yani büyük alışveriş çantamızın en büyük özelliği içine çok şey alması, hafifliği ve bir
o kadar da şık olması. Dünyada da son yıllarda öne çıkan ‘Doğu-Batı sentezine paralel bir duruşu var. Etnik olmadan, Doğu’nun estetik anlayışına gönderme yapıyor. İster oyuncaklar ve biberonlarla dolu bir anne çantası olsun; ister bir işkadını ya da öğrencinin kalabalık çantası, birçok şey alıyor ve asla ağırlık yapmıyor.

Mavi ve Mehry Mu işbirliği

Tasarımcı Güneş Mutlu Mavituncalılar: “Mavi ile olan işbirliğimizi anlatmak için modellerime denim kumaşı kattım.”

InStyle dergilerinin katkılarıyla...

DEKO-MODA

Pop enerjisi

Baharın enerjisini yansıtan hareketli mekanlar yaratmak için neon renkli mobilya ve aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Bu tarz ürünler kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta, sade formlu tasarımlar seçmek. Böylece hem modern
hem de renkli bir görüntü oluşturursunuz. Birden fazla renk kullanacaksanız birbirine yakın tonları seçin. Göz yormayan bir dekorasyon için de neonların arasına siyah ve gri gibi koyu renkler katın. Desenlerden ise uzak durmaya gayret edin.

Mavi ve Mehry Mu işbirliği

ŞİMDİ BUNLAR KONUŞULUYOR

En yeni mağazalar

Emporio Armani Suadiye’de
Geçen hafta Emporio Armani’nin Bağdat Caddesi’ndeki mağazası görkemli bir parti ile açıldı. Tam sekiz katlı olan mağaza, Giorgio Armani ve Milano’daki mimar ekip tarafından dekore edilmiş.

Midnight Express’in yeni mağazası

Tasarım ürünler satan ilk Concept Store olan Midnight Express, yeni mağazasını Bebek’te açtı. Geçen hafta açılan mağazada İtalyan tasarım markası Leitmotiv’in ürünlerini de bulabilirsiniz.

28 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni28 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber