Mutlaka görün

Alice’in evinde Riverrun’da Goethe-Institut Istanbul ortak yapımıyla, T. Melih Görgün’ün küratörlüğünde “Alice’in Yaptığı Ev” adlı bir sergi gerçekleştirilecek. Sanatçı ve mimar Aslı Serbest ve Mona Mahall (m-a-u-s-e-r), modernite ve Bauhaus kültürü bağlamında feminist mekansal ütopyalar üzerine spekülatif araştırmalarını sergileyecekler. Sergi, böylece “50 yıl sonra 50 yıl Bauhaus 1968” adlı projenin “Female Futures / Feminist Gelecekler” isimli bölümünü İstanbul’a getirecek. Sergi, 14 Aralık-26 Ocak arasında devam edecek.

Mutlaka görün

TAZE AÇILIYOR

Nejad’ın en büyük erdemi

Ankara’da bulunan Galeri Nev, yeni bir sergi dizisine başladı. Sergilerde yalnızca birer eser yer alacak. Sergi dizisinin ilkinde, Nejad Devrim’in 1954 tarihli “Château de Chambord. Symétrie Française” isimli tablosu görülebilecek. Sergiye başlığını eleştirmen Michel Seuphor’un bir cümlesini veriyor: “Nejad’ın en büyük erdemi Nejad olmaktır.” Sergi 12 Aralık-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

Mutlaka görün

Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber